چاپ        ارسال به دوست

تشریح آخرین وضعیت صندوق پس انداز کارکنان مخابرات منطقه تهران

 

اسماعیل زیارانی مدیر کل منابع انسانی مخابرات منطقه تهران بعنوان مجری برنامه ها و سیاست های هیئت امنای صندوق پس انداز کارکنان مخابرات منطقه تهران ، در گفت و گو با پیام تهران آنلاین به تشریح اقدامات و فعالیت های انجام گرفته شده و آخرین وضعیت صندوق  پس انداز شش درصد کارکنان پرداخت.

به گزارش پیام تهران آنلاین دراین گفت وگو که اصغر رسولی رییس اداره رفاه و نیکجو معاون اداره رفاه  نیز حضور داشتند، زیارانی با بیان اینکه سود حاصل از ارزش افزوده املاک کیش و نوشهر تا  پایان سال 1395 محاسبه و به حساب همکاران بازنشسته واریز می شود گفت: به منظور رفاه حال بازنشستگان و با دستور هیئت امنای صندوق، نیازی به مراجعه همکاران بازنشسته برای امضای درخواست واریز نیست و مبلغ ارزش افزده املاک کیش و نوشهر به حساب تمامی همکاران بازنشسته واریز می شود.

وی افزود: با واریز سود حاصل از ارزش افزوده املاک کیش و نوشهر، تمامی همکاران بازنشسته بابت املاک مورد اشاره با صندوق شش درصد تسویه حساب می نمایند و از آنجا که از سال 1391 به بعد بخشی از موجودی صندوق دراختیار موسسه افق پایتخت قرار گرفت، صرفاً همکاران بازنشسته 1391 و بعد  از آن در سود حاصل از سرمایه گذاری های موسسه افق پایتخت سهیم هستند.

زیارانی با اشاره به تکلیف هیئت امنای صندوق مبنی بر فروش دارایی های موسسه افق پایتخت تا پایان سال جاری خاطر نشان کرد: ارزش افزوده حاصل از فروش دارایی های موسسه افق پایتخت پس از واریز شدن به صندوق پس انداز کارکنان و انجام محاسبات لازم، به حساب همکاران بازنشسته سال 1391 و بعد از آن  واریز و حق السهم همکاران شاغل نیز به مانده مطالبات آنان افزوده می شود.

مدیرکل منابع انسانی مخابرات منطقه تهران درخصوص همکاران شاغل نیز اظهار داشت: سود حاصل از ارزش افزوده املاک کیش و نوشهر در چند روز آینده براساس محاسبات رسمی انجام شده به مانده ذخیره کارکنان افزوده می شود که همکاران شاغل می توانند در سامانه SSO.TCT.IR میزان افزایش موجودی خود را مشاهده کنند.

زیارانی از محاسبه ارزش افزوده املاک کیش و نوشهر در پایان هرسال و مشخص شدن سهم هر یک از کارکنان شاغل در هر سال تا پایان دوران اشتغال و تسویه کامل خبر داد و تصریح کرد: محاسبه ارزش افزوده املاک  کیش و نوشهر هر ساله صورت گرفته و درآمد حاصل از اجاره اماکن ، همه ساله محاسبه و در سامانه SSO.TCT.IR  منعکس می شود .

وی پیش بینی کرد تا پایان سال 1397 فروش دارایی ها و املاک و سایر سرمایه گذاری های انجام شده موسسه افق پایتخت انجام و نقدینگی های بدست آمده به صندوق بازگردانیده شده و در سال 1398 و با انجام محاسبات لازم، موجودی کارکنان شاغل در صندوق بطور مشخص و شفاف اعلام می شود.

مدیرکل منابع انسانی مخابرات منطقه تهران در پاسخ به پرسش پیام تهران آنلاین مبنی بر نحوه محاسبه و اعطای وام به هنگام بازنشستگی تا سقف 10 برابر موجودی مطابق اساسنامه صندوق گفت: در آیین نامه مصوب سال 1377 وام به هنگام بازنشستگی 10 برابر موجودی عضو تا سقف سه میلیون تومان و افزایش 10 درصدی در هر سال قید شده است.

در حال حاضر نیز با افزایش 10 درصد A به سه میلیون تومان قید شده در اساسنامه،  شاهد رقمی معادل بیست میلیون و 200 هزار تومان هستیم که به هنگام بازنشستگی همکاران با اقساط 100 ماهه پرداخت می شود.

وی در همین رابطه افزود: پس از برقراری حقوق از سوی صندوق های بازنشستگی و یک سال پس از زمان دریافت وام بهنگام بازنشستگی، اعضا می توانند به اداره کل منابع انسانی مراجعه و تمامی موجودی بروز شده  خود را از صندوق دریافت کنند.

زیارانی از قرار گرفتن خلاصه محاسبات مالی مربوط به صندوق پس انداز کارکنان در سامانه رفاهی خبر داد و افزود: تمامی گردش های مالی، آخرین وضعیت صورت های حسابرسی شده ، ارزش افزوده املاک و غیره بطور شفاف پس از بررسی و تایید معاونت حسابرسی دفتر مدیریت منطقه به تصویب هیئت امنای محترم رسیده است .

A= در سنوات گذشته

 

 

 

خبر :شبرنگی و گودرزی                   عکس : غلامی

15


١١:٣١ - سه شنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ٩٩٥٨٢    /    تعداد نمایش : ٤٦٦٧


کاربر مهمان
1397/02/22 8:50
1
1
با سلام املاک فوق قبل از سال 80خریداری شده و تجدید ارزیابی املاک نوشهر و کیش از سال خرید بر اساس قیمت کارشناسی دادگستری محاسبه گردیده و صحیح هم میباشد ولی همکارانیکی بعد از تاریخ خرید استخدام گردیده اندیعنی حتی عضو صندوق نبوده اند مبلغ تخصیصی انان دو یا سه برابر افرادیکه در سالهای 86الی 92بازنشست شده اند خواهشمند است مجددا بررسی گردد تا حقی از همکاران ضایع نشود حداقل تاریخ خریداری ملک را مرقوم فرمایید جوابمون را دریافت کردیم با تشکر ک ع
کاربر مهمان
1397/02/21 11:48
2
0
با سلام ، لطفا در خصوص فروش اماکن توضیح بفرمایید مبلغ پرداختی به کارکنان شاغل و بازنشسته چه میزان است؟ آیا پسندیده است با مبلغی ناچیز که به پرسنل تعلق می گیرد داشته های شرکت را از دست بدهیم ؟ این بی تدبیری به نفع اعضا نمی باشد.
کاربر مهمان
1397/02/20 11:12
1
0
آقایان، همکارانِ... گرامی، لطفا" با تصورات واهی ابراز نظر نفرمائید، مگر سهم هر کارمندی از بابت فروش املاک رفاهی چقدر میشه؟! ۳۰ سال کار کردیم و حقوق گرفتیم و در امور زندگی خرجش کردیم رفت، با این تورم ۳۰۰ درصد حاکم بر جامعه، و با احتساب فروش املاک نوشهرو کیش، فکر میکنید چقدر پول در جیب مبارک همکاران خواهد رفت؟! در بهترین و عالیترین شرایط مثلا" ۱۰ میلیون، با این پول یه موتور گازی هم نمیشه خرید، تو رو خدا یکم فقط یکمی تدبیرو دور اندیشی داشته باشید، فروش املاک رفاهی بدترین تصمیم در بدترین شرایط حاکم بر جامعه میباشد، پس اینقدر ساز فروش نزنید... با تشکر، جهاندیده
کاربر مهمان
1397/02/19 22:34
0
1
سلام خدمت همکاران شرکت مخابرات انشالله شاد و سر حال باشید اما خدمت جناب اقای شهرام جهاندیده جناب شما میتوانید در مورد خود اظهار نظر بفر مایید لطفا برای بقیه همکاران نسخه نپیچید این طلب مربوط به سی سال خدمت دوستان است
کاربر مهمان
1397/02/19 16:15
2
1
با سلام بنده نظری خاصی در مورد املاک دارم.کلیه املاک صندوق را بفروشید .و با ان سرمایه درمانگاه برای کارکنان بسازید.و حتی اگر کافی باشد بیمارستان .
کاربر مهمان
1397/02/18 17:43
3
0
بنظر بنده فروش املاک نوشهر و کیش ناخردمندانه ترین، پیشنهادیست که بعضی از همکاران اظهار میفرمایند، اقتدار شرکت به املاک‌و داشته‌های ملکی خود میباشد. واقعا" برای همکاران بی‌تدبیر شرکت متاسفم... والسلام /شهرام جهاندیده
کاربر مهمان
1397/02/18 17:39
2
1
اقتدار شرکت به املاک و داشته‌های خود میباشد، اینهمه کار کردیدو پول گرفتید، با اینهمه پولی که بعنوان وام وپاداش و حقوق‌ووو... گرفتید چیکار کردید جز اینکه خوردیدو خرجش کردیدو یه لیوان آبم روش... بنده با فروش املاک نوشهر و کیش صد در صد مخالفم... والسلام... شهرام جهاندیده
کاربر مهمان
1397/02/18 17:3
0
0
لطفا بفرماييد كل سرمايه صندوق چقدر است و سود حاصل از پس انداز چند ساله همكاران تا بحال كجا و چگونه هزينه گرديده و طبق كدام مجوز قانوني سرمايه ما به شركت افق پايتخت سپرده شده و مبلغ سرمايه كه در شركت افق پايتخت است چقدر و با كدام فرمول ميخواهيد سود اين سرمايه هنگفت را محاسبه كنيد
کاربر مهمان
1397/02/18 14:35
1
0
با سلام. لطفا در صورت امکان املاک را بفروشید و وجوه حاصله را در جهت تقویت صندوق و پرداخت وام استفاده نموده و شرکت خود نسبت به اجاره اماکن رفاهی در استانهای مختلف اقدام نماید. چرا سرمایه اعضا در املاک نوشهر و کیش مانده!! با تشکر
کاربر مهمان
1397/02/18 13:43
1
4
باسلام آقاي زياراني لطفا كاري كنيد اين سرمايه به درد همكاران شاغل هم بخورد با اين تورم 15سال بعد اين پول كه براي ماذخيره كرديد حقوق يك ماه هم نميشود الان حداقل يك مقدارش را بدهيد و وام درنظر بگيرين
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دسته‌بندی اخبار داخلی

دسته بندی مطالب

اشتراک در خبرنامه پیام آنلاین

با عضویت در خبرنامه پیام آنلاین از آخرین مطالب بلاگ و رویدادهای مهم دنیا با خبر شوید