چاپ        ارسال به دوست

دست هایی که مرهم شده است موسی الرضا شبرنگی _دمیدن روح تازه در کالبد خسته از ناملایمات درون سازمانی ، وقتش بود. درست در هنگامی که سیمرغ تحول می رفت تا آخرین شهپرهایش را در تندباد برخاسته از سیاست های ناپخته از دست بدهد، آمدی سید . حاشا و کلا که قصد این نوشتار، مبالغه، اسطوره سازی و یا نقل و کلامی باشد که بوی نیاز از آن برخیزد چرا که دل ها بی ریا زیر چرخ کبود ، زهرچه رنگ تملق و تعلق ، آزاد است.

و نیک می دانیم که مردمان محلات نیز بلند نظری و مناعت طبعی به بلندای "خورزین " و ستیغ کوه های 70 قله دارند که بی نیازشان می سازد از هر چه سالوسی و تملق. زیاده خواهی و فزون خواهی در ذات انسان هایی که روزگارانی نه چندان پیش ، جان برداشتند تا نثار میهن و مکتب خویش سازند نیز هرگز محلی از اعراب ندارد.


آمدنت، شده است بارقه ی امید برای بهبود اوضاع جهان که به مشام می رسد. بهبودی نه صرفا برای ترمیم زخم هایی از جنس کف دست و نه برای آنکه تومانی بیش عاید شود، بارقه امید از آن حیث که دیگر شاهد گریستن همکار بازنشسته ای نباشیم که مطالبات را از مجاری دیگر گرفته بود و چون پرسیدیم دیگر چرا غمگینی و او گفت: دلم به این کار رضا نبود . گویا از فرزندم شکایت کرده ام .


بارقه امید از آن حیث که مجد و عظمت باز می گردد، غرور جریحه دار شده، ترمیم و پیوند دوباره همسفران (بخوانید، تشریک منافع کارگر و کارفرما) در فضای جدیدی که گشوده ای ، محقق می شود.


اگر چه در دوران سخت انشقاق، فارغ از آنها که طاقت از دست بدانند و پیگیر حقوق خویش شدند، بودند خیبری هایی که سوز داشتند اما بدون دود . در خود می ژکیدند و خار در چشم و استخوان در گلو به منافع بلند مدت شرکت می اندیشیدند و باورشان این بود که در این کارزار ممکن است نه از تاک خبری ماند نه از تاک نشان.

تعصب بود و غیرت تا نشان دهد روح خدمت به مردمان شهر، همچنان وفادارانه بر فراز مجموعه ای ارزشی و اعتقادی می گردد و می چرخد و نمی گذارد حلقه ای وصل و ارتباط در اوج کم مهری هایی که سیلی می زد غرور جریحه دار شده کارکنان را ، لحظه ای آسیب ببیند.


غریبه نیستی برادر و از جنس مایی که حرمت دار نان و نمکی، فرزندان نظام در این بخش حساس جامعه گلچینی از بهترین نسل های پس از انقلاب هستند که ورای دغدغه های معیشت ، تو گویی بطور غریزی در خط خدمت به مردمان این دیارند . دستی به مهر چو ببیند خالصانه می فشارندش .

شما خردل نشسته در سینه ها را منگر ، شیار خانه کرده بر رخسار ها را نبین .که" سراپا اگر زخم خورده ایم ولی دل به پاییز نسپرده ایم" به مدد تجربه و نیروهای متخصص و جوان ، روزآمدی و مجهز به دانش روز شدن ،دشوار نیست . با دمیده شدن روح تازه ، دست هایی که مرهم شده است را می فشاریم .ترک های درون سازمان که ترمیم شد و چتر تفاهم و وفاق گسترانید شد، آنگاه شاهد خواهیم بود که چگونه سیمرغ جان می گیرد و قلب شکسته ره نگاشت به تپش می افتد.


تکمله: تصویر فوق را در یکی از گروه های تشکیل شده از همکاران روابط عمومی به اشتراک گذاشتیم. پیام های همکاران در توصیف تصویر،  از نظر می گذرد:

مدیرعاملی که آمده است پشتیبان باشد و پشتیبانی ببیند. یک یا علی باید بگوییم.

از اون موقع که این عکس عالی رو دیدم این مصرع حضرت حافظ ،از ذهنم دور نمی شه" کنون که ماه تمامی،نظر دریغ مدار"

 اعتماد دستان و لبخندت،غبار غم ببرد.

دستان پر از مهرت ; گلخنده ی لبهایت   / مرهم بگذارد بر درد دل همکاران

 
١٢:٠٨ - شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٩٨٨٦٦    /    تعداد نمایش : ١٠٦٧


کاربر مهمان
1396/12/22 8:11
0
0
أقاي صدری خدا حفظت کند .
کاربر مهمان
1396/12/21 16:21
0
0
درود خدا وپیامبر والا مقام برشما مسئولین انقلابی که اینچنین کرامت همکاران خود را ارج می نهید به امید توفیق روز افزون شما عزیزان
کاربر مهمان
1396/12/21 10:12
0
0
با سلام ودرود بر مهندس صدری به امید روزی که به مرکزشهیدنبوی تشریف بیاورید باتشکر/حمیدرضا رستمرودی
کاربر مهمان
1396/12/20 10:1
0
1
انشالله با ورود مهندس سید مجید صدری برکت و عزت هم بازگردد
کاربر مهمان
1396/12/19 18:44
0
2
با سلام انشالله با حضورگرم و همت شما بزودی وضعیت نیروهای مشترکین که در قرارداد پیمانکاران شبکه می باشند به tct الحاق گردد
کاربر مهمان
1396/12/19 15:51
0
1
درود بر مهندس صدری و برادر یافتیان که به ارزشها وکرامت کارمندان و مشتری ها پایبند بوده و عملگرا ی واقعی در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی و شرکت مخابرات میباشند . منطقه3 مرکز.......
کاربر مهمان
1396/12/19 14:2
0
0
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان و همکاران عزیزم برای ما نیروهای شرکتی همیشه آسمان یک رنگ بوده و همیشه سیاه بوده دیگه تقریبا میشه گفت امیدمون نا امید شده...سمیه رسولی
کاربر مهمان
1396/12/19 13:23
0
3
سلام خدا حفظتون کنه برای همه ما. حسین پور متطقه6
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دسته‌بندی اخبار داخلی

دسته بندی مطالب

اشتراک در خبرنامه پیام آنلاین

با عضویت در خبرنامه پیام آنلاین از آخرین مطالب بلاگ و رویدادهای مهم دنیا با خبر شوید