چاپ        ارسال به دوست

گشتی در مراکز

مرکز شهیدتندگویان خدمت رسانی جهادی به 100 هزار مشترک

 

 


اشاره: در راستای معرفی فعالیت ها و اقدامات گسترده ای که در سطح مراکز مخابراتی در حال انجام است ،در قالب برنامه گشتی در مراکز که توسط رسانه درون سازمانی مخابرات منطقه تهران اجرا می شود ، اینبار به سراغ مرکز شهید تندگویان اداره کل مخابرات منطقه دو رفتیم. مرکزی با محدوده جغرافیایی وسیع و حساس که 110 هزار شماره منصوبه و بیش از 100 هزار شماره مشغول بکار دارد. پیشگام در اجرای طرح سورینو و خدمات رسان به مشترکین تجاری خاص در کنار مشترکین خانگی است که عموما ترکیبی از اقلیت های دینی و سایر شهروندان را شامل می شوند.گزارشی که مقدمات آن را همکار جانبازمان رضا بخشی زاده فراهم کرد و تلاش وافری برای به ثمر رسیدن مجموعه گفت و گو ها و سایر بخش های گزارش از خود نشان داد. با هم می خوانیم:

 

مهندس رامین فضلعلی زاده رییس مرکز شهید تندگویان:
باپشت میزنشینی، امور به سرانجام نمی رسد


مهندس رامین فضلعلی زاده متولد 1357 است . جوان و با انگیزه. لیسانس فیزیک را از دانشگاه ارومیه و فوق لیسانس فیزیک را از دانشگاه علوم تحقیقات گرفته است.او سوابقی همچون ناظر تلفن همگانی مرکز باهنر ، کارشناس سالن سوئیچ ، کارشناس OMC مرکز قدوسی، ریاست مرکز شهید دستغیب و بعد رییس مرکز شهید محلاتی و همینطور رییس مرکز شهید قدوسی و از ابتدای سال 98 هم رییس مرکز شهید تندگویان در زمره سوابق فعالیت های او بشمار می رود. گفت و گوی خبرنگار پیام تهران آنلاین با وی از نظر می گذرد:

لطفا بعنوان نخستین سئوال تاریخچه و موقعیت جغرافیایی مرکز را تشریح کنید؟
مرکزی که قدمت آن از سال 1371 است و موقعیت جغرافیایی آن از شمال به اتوبان همت و از شرق به میدان رسالت و از غرب به سیدخندان و از جنوب به خیابان شهید قدوسی می باشد و دارای بافتی مذهبی هست که مسلمانان در کنار هموطنان ارامنه با هم زندگی می کنند.

چه تعداد نیرو در این مرکز شاغل هست؟
47 نفر در این مرکز مشغول به کار هستند که حدود 21 نفر در واحد واگذاری خطوط، مشترکین، نگهبان و همگانی، امام جماعت و راننده مرکز که از معلولین ناشنوا می باشد و مابقی از همکاران شسگام هستند شامل (نگهداری کابل و شبکه هوایی و MDF)می باشد.


تعداد مشترکان این مرکز چقدر است؟
حدود 100 هزار مشترک یا تلفن مشغول بکار دارد و 110 هزار تلفن منصوبه دارد و مشترکانی از جمله سازمان های مهم ، سه منطقه شهرداری و همینطور پدافند غیرعامل. البته تعداد مشترکان مسکونی در این محدوده زیاد هست و مردمی که در این بافت ساکن هستند اکثرشان اجاره نشین هستند. اوایل که به این مرکز آمدم متوجه شدم حجم درخواست اینترنت و تقاضاهای تخلیه بالاست . با کمی تامل متوجه شدم در دوره زمانی نقل و انتقال مستاجران، این آمار به شدت بالا می رود. مستاجر نشینی در این بخش از تهران موجب بالابودن آمار دایری و همینطور تخلیه ADSL شده است.


ارایه آخرین سرویس ها و خدمات نوین مخابرات منطقه تهران نظیر سورینو در محدوده مرکز شما چه وضعیتی دارد؟
مهاجرت ADSL به سمت VDSL در قالب طرحی به نام سورینو در دستور کار قرار گرفته است، چیزی حدود 20 هزار ADSL داریم که از هفته گذشته با تماس تلفنی با تک تک مشترکان و توضیحاتی راجع به مزایای VDSL و سرعت و کیفیت دیتای بالای آن مشترکان را ترغیب به استفاده از آن می کنیم و با همه مشترکانی که تماس گرفتیم ، موافق تبدیل ADSL به VDSL هستند و ما در زمره نخستین مراکزی هستیم که موفق شدیم در کمتر از یک هفته به بیش از 50 مشترک طرح را معرفی و و اگذار کنیم .

ارتباط با همکارانتان چگونه هست؟ برای تقویت ارتباطات درون سازمانی چه روشی را در پیش گرفته اید؟
با تمامی همکارانم از مسئولین واحدها و همکارانی که در بخش خدمات کار می کنند برخوردم دوستانه و صمیمانه بوده و هست.معتقدم با وحدت و همدلی و تلاش همگانی موفق به تحقق اهداف شرکت در این مرکز وسیع هستیم.

چه مطلبی را با همکاران مخابراتی دوست دارید مطرح کنید؟
بیاید همگی مان دست به دست هم بدهیم و مشکلات را حل کنیم و با وجدان کاری که داریم به مردم خدمت کنیم و من خودم به عنوان رییس مرکز فقط پشت میزم نمی نشینم و اگر جایی لازم باشد حضور دارم و کار انجام می دهم برای اینکه مشترک راضی باشد و همیشه دغدغه من این بوده مشترکان راضی باشند که رضایت آنها باعث رضایت خداوند سبحان می شود و بازخورد این رضایتمندی در کارمان اثرگذار است. معتقدم  بایددر وسط میدان بود و با پشت میز نشینی امور به سرانجام نمی رسد.

 

مسئول امور مشترکین: می کوشیم تا مشترک با لبخند رضایت از مرکز خارج شود

برای آشنایی بیشتر با خدماتی که در مرکز انجام می شود به امور مشترکین رفتیم و گفت و گویی را با مسئول مشترکین الهام طاهرزاده انجام دادیم.


چند سال مسئولیت امور مشترکین مرکز شهید تندگویان را بر عهده دارید؟
15 سال هست در امور مشترکین هستم، از ابتدای کارم در همین مرکز مشغول بکار شدم و ابتدا 3 سال پاسخگو بودم و بعد از آن 12 سال بعنوان مسئول امور مشترکین فعالیت دارم.

چه کارهایی از امور مشترکین را می شود بصورت اینترنتی انجام داد؟
همه کارها مثل ثبت نام، سرویس ویژه، قطع و وصل تلفن، تغییر مکان و حذف و دایری ADSL و 118 را می شود اینترنتی انجام داد به جز سند (تغییر نام و تغییر مالکیت) هست را نمی شود اینترنتی انجام داد و باید حتما مشترک در مرکز حضور داشته باشد.

از 15 سال حضور در این مرکز خاطره ای دارید؟
خاطرات زیادی هستند که هر روز تکرار می شوند و هرمشترک خود خاطره ایست برای ما . تلاش ما مبنی بر این است مشترک با  رضایت از مرکز خارج شود که خیلی برای ما ارزشمند است.

آیا به خاطر خدماتی شایسته ای که انجام می دهید تقدیری از شما شده است؟
بله در سال 89 از دفتر مدیرعامل تقدیر نامه حسن انجام کار دریافت کردم.

چنانچه صحبت خاصی دارید که مایل به طرح آن هستید لطفا بیان کنید.
تبلیغات سرویس هایی که در مرکز انجام می شود ضعیف هست و نیاز مبرمی احساس می شود تا با تبلیغات و اطلاع رسانی بیشتر نسبت به ارتقای سطح معلومات مردم و شناخت بیشتر آنها از سرویس ها و خدمات جدید گامی ارزنده برداشته شود. در گذشته همکاران امور مشترکین با راهنمایی مراجعه کنندگان به استند های تبلیغاتی، انرژی خود را صرف امور اجرایی مرکز می کردند و دیگر نیازی به گفت و گوهای طولانی برای توجیه مشتریان نبود.

 

 حجت السلام بختیاری امام جماعت مرکز شهید تندگویان نیز در گفت و گویی کوتاه با پیام تهران آنلاین ضمن گرامیداشت ایام دفاع مقدس از برگزاری جلسات تفسیر قرآن کریم در ایام هفته و در روزهای مشخص خبرداد و خواستار رسیدگی بیشتر به تجهیزات و ملزومات نمازخانه مرکز شد و فرهاد تحریری مسئول روابط عمومی اداره کل مخابرات منطقه دو نیز که در این گزارش همراهی مان می کرد از انجام هماهنگی های لازم برای بروز رسانی سامانه ثبت وضعیت نمازخانه های منطقه بر اساس اعلام ستاد اقامه نماز مخابرات منطقه تهران خبر داد.

 

خاطره ای از همکار جانباز مرکز مخابرات شهید تندگویان

دو مجروح کنار هم در سینه کش خاکریز بی رمق افتاده بودیم . نای حرکت نبود و خون بود که می رفت . متوجه شدم مجروح کنار دستی ام با سختی و مرارت و با همان اندک توانی که در بدن داشت ، کنار بدن من خاک ها را تلنبار می کرد تا جان پناهی باشد برای در امان بودن از ترکش های که مرتب بر اطرافمان می بارید. به گمانش داشت برایم سنگری می ساخت و با هر حرکت دستش ، اندک اندک خاک ها را کمی بالاتر می آورد. خوب که نگاهش کردم دیدم همان رزمنده ایست که روز قبل قمقه آبم را به او داده بودم. معرفت داشت که می خواست جبران کرده باشد با آن حال خراب.

ذکر خاطره : رضا بخشی زاده

 

همکاران مرکز تندگویان در یک نگاه:

 

کارشناس مسئول نظارت فنی: غلامعلی صحرایی با بیش از 30سال فعالیت

 

مسئول واگذاری خطوط: مجید مشایخی

 

مسئول MDF: محمد بیگلری
همکارانشان: سعید گل محمدی، امین ملکی، محمدجواد نعمتی


دبیرخانه: افسانه استادی

امور مشترکین:
مریم زینالی، مریم توکل، ندا ذوالقدر، نسیم کربلایی شمس الدین، مجید صادقی، ام لیلا دمادم، معصومه حیدری


 

 

 تهیه و تنظیم: الهام خوشقدم / عکس: غلامرضا خلیفه١١:١٣ - يکشنبه ٧ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ١٠٥٢٨٤    /    تعداد نمایش : ١٩٢١


کاربر مهمان
1398/07/14 15:46
2
12
آقای مهندس فضلعلی ریاست محترم مرکز ضمن آرزوی بهروزی بیشتر برای جنابعالی وهمه حماسه آفرینان جهادی مرگز شهید تندگویان خدا قوت عرض مینمائیم .دوستدار شما ( سجاد )
کاربر مهمان
1398/07/11 18:12
1
13
ضمن تشگر از همه همکاران محترم روابط عمومی ( ساختمان شهید عرفانیان ) از زحمات وتلاش صادقانه برادر عزیز وگرامی جناب آقای بخشی زاده جانباز دفاع مقدس صمیمانه سپاسگزاریم که با مناعت طبع خود همچون گذشته خالصانه ایثار نمود . با احترام صبوری
کاربر مهمان
1398/07/09 11:22
1
16
با سلام و خسته نباشید و تشکر از آقای بخشی زاده عزیز که روح و جانی به این مرکز بخشید . مثل همیشه در صحنه باشی و از وجودت ما را سرشار از محبت نمایی .
کاربر مهمان
1398/07/08 22:5
4
12
درود بر همکاران عزیز خدا قوت من مهندس فضلعلی را در مرکز قدوسی شناختم در کار بی نهایت کاربلد، دقیق و خوش اخلاق بودند از خداوند موفقیت روزافزانشان را خواستارم.
کاربر مهمان
1398/07/08 12:58
2
12
ریاست وخدوم محترم مرکزخداقوت توفیق،سعادت وسلامت از درگاه خداوندمتعال را خواستاریم/مسئول وکارشناسان واحدارتباط مردمی مخابرات منطقه تهران وحومه2021
کاربر مهمان
1398/07/08 8:22
2
18
دست پیام تهران انلاین درد نکنه از به تصویر کشیدن زحمات همکاران. جناب مهندس فضلعلی خداقوت. آقای بخشی زاده انشالله طول عمر با عزت و سلامتی کامل . هرچه داریم از برکت وجود شما عزیزان است.
کاربر مهمان
1398/07/07 18:28
1
16
با سلام و درود خدا بر جانبازان بی ادعا که با تلاش وپیگیری های پی در پی وخالصانه وبدون توقع از هر موجودی دست از تلاش و خدمت فقط ازخداوند شاکرند /رستکار
کاربر مهمان
1398/07/07 15:26
1
14
خداقوت به همگی. انصافا همکاران این مرکز با هزاران هزار مشترک کار بزرگی انجام می دهند . مهندس فضلعلی زاده و تمامی همکاران ، خدایارتان باشد
کاربر مهمان
1398/07/07 15:7
1
11
درود بر همکار خستگی ناپذیر جناب آقای مجید مشایخی و همچنین خدا قوت و خسته نباشید به سرکار خانم طاهرزاده و سرکار خانم زینالی. حداد
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دسته‌بندی اخبار داخلی

دسته بندی مطالب

اشتراک در خبرنامه پیام آنلاین

با عضویت در خبرنامه پیام آنلاین از آخرین مطالب بلاگ و رویدادهای مهم دنیا با خبر شوید