چاپ        ارسال به دوست

برگزاری سمینارآموزشی شبکه های مبتنی بر نرم افزار SDN

 


سمینار آموزشی شبکه های مبتنی بر نرم افزار SDN از سوی اداره آموزش و پژوهش اداره کل امور اداری و منابع انسانی ، با حضور قریب به 300 تن از همکاران بخش های مختلف مخابرات منطقه تهران ، یک شنبه 20 مرداد ماه در سالن همایش های مجموعه فرهنگی ورزشی شهدای مخابرات منطقه تهران (شادمان) برگزارشد.


به گزارش پیام تهران آنلاین در این سمینار ، مهندس شریفیان مدرس شبکه ضمن تشریح شبکه های موجود، به تبیین مراحل و ضرورت های گذر از معماری سنتی شبکه ها به فناوری ها و معماری های جدید پرداخت.


پروتکل ها و مولفه های وابسته به شبکه کنترل پلی و دیتا پلی ها و کارکرد این دو، از دیگر محورهای مورد بحث در این سمینار بود که مهندس شریفیان با اشاره به تغییرات اعمال شده در ساختار شبکه های جدید گفت: دیتا پلی وظیفه حمل ترافیک و ارسال دیتا را برعهده دارد که در بخش سخت افزار پیاده شده است و کنترل پلی مغز حاکم و کنترل کننده دیتا پلی است و آن را مدیریت می کند.


وی افزود: کاهش میزان زمان صرف شده برای پردازش اطلاعات از مولفه های مهم تغییر ساختار شبکه های فعلی محسوب می شود و درهمین راستا به پنج هزار و 400 آر اف سی استاندارد مورد نیاز است تا بتوان در دنیای شبکه ،توسعه استاندارد ایجاد کرد .


مدرس سمینار آموزشی شبکه های مبتنی بر نرم افزار SDN به فعالیت شرکت های بزرگ نظیر IBM اشاره کرد و در این باره خاطرنشان ساخت: اینگونه شرکت ها با توجه به نیاز مشتری و منطبق با سخت افزارهای موجود خود اپلیکیشن ها و محصولات توسعه یافته تر با کارآیی قوی تر ارایه می کردند اما به مرور زمان انحصارها شکست و شرکت های جدید بخشی از فناوری را خودشان تولید می کردند .


مهندس شریفیان با اعتقاد به اینکه در حال حاضر ساختار های افقی شکل گرفته است و بیزینس های قوی مرتبط با هر گروه از نیازهای مشتریان به میدان آمدند تصریح کرد: نرخ تغییرات بالاست .شبکه های سوئچینگ فعلی تمام سخت افزارهایش ساختار بسته دارد و برای هرگونه تغییر لازم است تمام ساختار ها را تغییر دهیم اما سرعت دهی به تغییر ساختارها امری گریز ناپذیر است.


وی افزود: شبکه های کلاسیک کاملا خاص کمپانی هستند و دخل و تصرف در آنها ممکن نیست که این مسئله خود چالشی بزرگ بشمار می رود زیرا هم هزینه بر است وهم تغییرات صرفا توسط شرکت سازنده امکان پذیر است .


مدرس سمینار آموزشی در جمع کارکنان مخابرات منطقه تهران با بیان اینکه در شبکه های کلاسیک هیچگونه مدیریت متمرکزی وجود ندارد اذعان داشت: نمی توان مانیتورینگ را مدیریت به حساب آورد ، بلکه کنترل بر دیتا پلیر را مدیریت می گوییم .


مهندس شریفیان در تعریف تکنولوژی sdn گفت: خودکار سازی شبکه ها ی هدف محور و یکپارچه سازی دیتاها برای بیزینس شرکت استفاده کننده و قابل برنامه ریزی کردن دیتا های متفاوت به شکل هدف محور از جمله تعاریف ارایه شده در مورد SDN است . همچنین بنا به تعریف بنیاد ( onf ) بنیاد شبکه آزاد می توان SDN را اینگونه می توان بیان کرد که بصورت فیزیکی قسمت کنترل پلی و دیتا پلی را از هم جدا و با کنترل پلی چندین دستگاه را مدیریت کنیم .

 

عکس: غلامرضا خلیفه

11


١٤:١١ - يکشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١٠٤٩٤١    /    تعداد نمایش : ٥٠٠


کاربر مهمان
1398/05/22 10:12
0
0
چرا رفتن به سمینار ها در ادارات سهمیه بندی شده و نمیتوان در همه آنها شرکت کرد
کاربر مهمان
1398/05/20 14:52
0
2
لااقل از جوانان و تازه استخدامی را بفرستید که هم علاقه دارند و هم حوصله
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دسته‌بندی اخبار داخلی

دسته بندی مطالب

اشتراک در خبرنامه پیام آنلاین

با عضویت در خبرنامه پیام آنلاین از آخرین مطالب بلاگ و رویدادهای مهم دنیا با خبر شوید