چاپ        ارسال به دوست

صندوق شش درصد و موسسه افق پایتخت در پرسش های شما و پاسخ های مسئولان

 

اشاره : آنچه از نظر می گذرد پاسخ های اداره کل منابع انسانی به پرسش های شما همکاران مخابرات منطقه تهران در مورد صندوق شش درصد و موسسه افق پایتخت است که به تحریریه پیام تهران آنلاین ارسال کردید و با دریافت پاسخ از اداره کل منابع انسانی، اینک تمام و کمال پیش روی شما مخاطبان همیشگی پیام تهران آنلاین قرار دارد.باشد تا با شفاف سازی هرچه بیشتر و رفع ابهامات ،از دغدغه های ذهنی کارکنان کاسته و بیش از پیش به تحقق اهداف شرکت مان بیاندیشیم.

1. با سلام و احترام : با توجه به اینکه سال آینده بیش از 90% از پرسنل ، که از اعضای اصلی این صندوق می باشند بازنشسته خواهند شد ، لذا خواهشمند است سریعا نسبت به فروش املاک موجود اقدام و تا همکاران عزیز در شرکت مشغول انجام وظیفه می باشند تعیین تکلیف نمائید . مطمئن باشید اگر نظرسنجی هم نمایید 99% از اعضا موافق این کار می باشند . با تشکر از مسئولین محترم که با درایت و پشت کار نسبت به تعیین تکلیف صندوق فوق اقدام می نمایند .(همکار)

پاسخ: طبق مصوبه موجوددر صورت بازنشسته شدن اعضاء صندوق ، ارزش افزوده اماکن رفاهی با نظرکارشناسان رسمی دادگستری محاسبه و مبلغ ناشی از تجدید ارزیابی اماکن مذکور به همراه اصل پس انداز دروجه همکار مسترد می گردد.

2. برای شفاف سازی بیشتر حتما نام رییس و اعضای افق را ذکر کنید(همکار)

پاسخ: آقایان باطنی ، جعفری ، بیدخام ، عرب ، مهمان نواز ، کریمی و فرزین

3. بنده بازنشسته سال94 هستم چرا اصل موجودی را یکسال نگه داشتید شفاف سازی در مورد تلفن 2000 انجام دهید.

پاسخ: اصل پس انداز کارکنان بازنشسته طبق آئین نامه یکسال پس از تاریخ دریافت وام قابل استرداد می باشد. تلفن 2000 از سوی موسسه افق پایتخت خریداری شده و با توجه به سامان دهی و فروش اموال موسسه افق پایتخت در آینده نزدیک اطلاع رسانی صورت خواهد پذیرفت.

4. با توجه به اینکه شرکتهای مخابرات ایران و همراه اول مبلغ 40 میلیون تومان وام صندوق 6 درصد به کارکنان خود میدهند .و هیچ کار تجاری هم انجام نداده اند. اصل کار صندوق جمع اوری پس اندازهای کارکنان و دادن وام به کارکنان میباشد . شما مدیران صندوق با چه مجوزی پول صندوق را برداشته و سرمایه گذاری کرده اید. اصل کار شما اشتباه بود.(همکار)

پاسخ: به موجب ماده 5آیین نامه اجرایی صندوق پس انداز6% می تواند، حداکثرتا70%سرمایه صندوق رابرای سرمایه گزاری مورد استفاده قراردهد.لذابراساس مفادصورتجلسه شماره 23مورخ6‏/6‏/91هیئت امنای صندوق کلیه اختیارات بمدت 2سال به موسسه افق پایتخت تفویض شده است.

5. با سلام آقای عزیز اگر به یک بچه هم بگوئیم میگوید قیمت فقط ویلاهای شمال بیش از 10 میلیارد است 20 ویلا هرکدام بیش از 500 میلیون ارزش دارد بعد شما همه آن را 15 میلیارد قیمت دادید(عاقل)

پاسخ: قیمت گزاری اماکن رفاهی متعلق به صندوق پس انداز کارکنان توسط هیات کارشناسان رسمی دادگستری تعیین و اعلام شده و از طریق حوزه های نظارتی نیز بررسی می شود . ( اصولا" سوال اشتباه است).

6. ضمن تشکر لطفا متراژ ویلاها وکل زمین نوشهر و اماکن کیش را اعلام کنید تا ببینیم چقدر شفاف اعلام کردید ولی این را بدانید شما هم به جمع بازنشستگان معترض اضافه خواهید شد.(بازنشسته)

پاسخ: تعداد ویلاهای موجوددراماکن رفاهی نوشهر 18واحد و به متراژ2680مترمربع و اماکن رفاهی کیش 6واحد و به متراژ 600مترمربع می باشد.

7. سلام ضمن تشکراززحمات دست اندرکاراین موضوع،چندسال قبل دراین موردصندوق 6%جلسه درنمازخانه باحضورمهندس عرب تشکیل وصحبت سرمایه گذاری درشرکتها وخریدزمین وساختن ویلادرشمال وتصمیم به فروش آن بودآن ویلا ها چی شد؟وسودحاصله ازشرکتها چی شد؟ضمن تهیه بیلان کار(گزارش)از بدو تشکیل صندوق وفعالیتهایی که بااین سرمایه صورت پذیرفته،درج درپرونده مالی وارائه یکبرگ به اعضاءجهت اطلاع.شنیده شده است کسانی که عضوصندوق 6%نبوده ولی ازبانک رسالت که باسرمایه صندوق انجام شده وام دریافت کرده اندچرا؟سودحاصله ازشرکت افق پایتختت تازمانی که سرمایه نزدشرکت است محاسبه شود.‏/سیدمرتضی موسوی

پاسخ: درخصوص سودحاصل از عملکرد موسسه افق پایتخت پس از تعیین تکلیف املاک و متعلقات آن و براساس تصمیمات هیات محترم امناءاقدام خواهدشد.ضمنا" تسهیلات ارائه شده از محل منابع صندوق نزد بانک قرض الحسنه رسالت به صورت عادلانه در اختیار اعضاء محترم صندوق که فاقد بدهی می باشند قرارمی گیردوعملکرد صندوق درهرسال توسط حسابرسی بررسی وگزارش آن نیز توسط سیستم های نظارتی بررسی می گردد.

8. با سلام وعرض ادب خدمت عزیزان زحمت کش صندوق 6درصد خدا قوت برادران خوبم نه تنها بنده شاید خیلی از همکاران محترم هیچگونه اطلاعی از دارایی املاک و غیره مربوط به صندوق رانداریم و شما عزیزان زحمتکش باید دستمزد خود از صندوق را برداشت نمایید چون زحمت میکشیدو حق قانونی شما هست اما خواسته بنده یک بار برای رضای خدا آنچه حق هر کس هست را بپردازید بودن عزیزانی در بین ما که به رحمت خدا رفتن و نوبتی هم که باشد نوبت ماست پس تا دیر نشده هر کس حق خود را دریافت نماید و تا آنجا که میدانم شما سروران گرامی نظری جز خدمت به همکاران ندارید و نزد پروردگار رو سفید هستید باشد در این امتحان الهی سر بلند وپیروز باشید به امید روزی که حق به حق دار برسد(همکار)

پاسخ: کارکنان صندوق پس اندازهمانند سایر کارکنان شرکت ، حقوق و مزایای خودرا از شرکت دریافت نموده و هیچ مبلغی از منابع صندوق به آنان پرداخت نمی شود.

9. چند سوال که حتما نیاز به جواب است : 1.پس اندازهای 3% که قبل از سال 80 از ما کارکنان کسر شده چه میشود . 2‏- هزینه هایی که ازکارکنان بابت استفاده از اماکن رفاهی دریافت میشد چه میشود . 3‏- لطفا شما یه رفراندم برقرار کنید ببنید آیا کسی با اساس این صندوق 6% و ادامه کار آن موافق است یا نه .(همکار)

پاسخ: هزینه های دریافتی از همکاران بابت استفاده از اماکن رفاهی کیش و شمال به حساب درآمد صندوق واریز و در پایان هرسال پس از کسر هزینه های انجام شده ، این مبالغ به نسبت سرمایه هرفرد در حساب آنان نگهداری شده و درزمان بازنشستگی به آنان مسترد می شود.پس انداز 3% در سال74به 6% افزایش یافته و همان مبلغی می باشد که یکسال پس ازدریافت وام بهنگام بازنشستگی به همکاران تحت عنوان استردادذخیره صندوق پس انداز پرداخت می گردد.

10. آیامبلغ 6درصدصندوق که باید 10برابروام میداد مامتضرر نمیشدیم یامبلغ کسرشده 15سال قبل باالان یکی است ومبالغ ارایه شده غیرواقعی میباشد (مهمان)

پاسخ: پرداخت وام بهنگام بازنشستگی براساس آئین نامه مربوط صورت می پذیرد.

11. سلام آقایان عزیز بفرمایید ساختمان هایی که خریداری شده در این مدت و در حال حاضر در اختیار کی بوده و هست؟ ایا اجاره داده شده؟چقدر اجاره داده شده؟ ضمنا به نظر قیمتهای تعیین شده جهت ویلاها و ساختمانها غیر واقعی به نظر میرسد.لطفا اطلاع رسانی و شفاف سازی بفرمایید.(بی خبر)

پاسخ: اماکن رفاهی کیش و شمال همه ساله از سوی شرکت جهت ارائه خدمات به کارکنان اجاره داده شده و مال الاجاره حاصله به حساب درآمدهای صندوق واریز و در پایان هرسال پس از کسر هزینه های مربوطه به نسبت پس انداز هر فرد به حساب کمک حمایتی آنان واریز و نگهداری می شود.اموال موسسه افق پایتخت نیزپس از فروش اطلاع رسانی خواهدشد.

12. با عرض سلام و خسته نباشید . چرا در خصوص ادامه روند ادامه کار صندوق رای گیری نمیکنید . در مورد سرمایه در گفتار چه گلی به سر کارمندان زدید . عاقبت این صندوق نیز همانند آن است . کسر 6% را متوقف کنید و سرمایه را با سودش به خود کارمندان واگذار نمایید.

پاسخ: در صورت تمایل هریک ازاعضاء به انصراف و خروج ازصندوق پس انداز ، اصل پس انداز 6% سهم کارمند محاسبه و به ایشان قابل استرداد می باشد.

 

13. چرا این صندوق طبق اساسنامه دولت ایجاد نشده سال 77 مجلس بخشنامه وسپس دولت آیین نامه این صندوق ها را اعلام می کند . طبق اون اساسنامه قرار بوده پول هر نفر در یک حساب به نام خودش نزد بانکهای مجاز گذاشته بشود که هم سود به آن تعلق گیرد و هم بتواند وام بگیرد . شخص تا زمان بازنشستگی یا فوت و.... قادر به دریافت پول اش نبود . تحت این شرایط اگر امروز x تومان در بانک بگذارید با سود دراز مدت (پنج ساله) و به آن اضافه نکنید فقط سودهای آن را برداشت نکنید 4 سال و پنج ماه بعد پول شما دو برابر می شود تا چه به رسد به اینکه شما هر ماه هم به آن اضافه کنید . مثال بزنم اگر قبلی ها را در نظر نگیریم همین الان کسی 15 میلیون داشته باشه و حساب باز کنه وبه آن اضافه هم نکنه وهفده سال دیگه بازنشسته بشود حدود 240 میلیون سهم او می شود . حالا ببینید اگه هر ماه به آن اضافه کنید چقدر می شود . بافرمول می شه حساب کرد در حدود یک میلیارد . اگر نمی توانید واگذار کنید به یک کاردان تا پرسنل به حق و حقوق واقعی خود برسند . ‏/کامران احمدی

پاسخ: عملکردصندوق پس انداز6%براساس اساسنامه موجود و مصوبات پس از آن که به تصویب هیات محترم امناء رسیده صورت می پذیرد.

14. باستحضار میرساند ، مدت 2 سال است بنده به تهران منتقل شده ام . لذا علی رغم پیگیریهای مکرر و مدام ، هنوز مانده پس انداز صندوق 6 درصدم به بهانه نداشتن پول و نقدینگی انتقال داده نشده است . سوال اینجاست . 1‏- چرا از پس انداز برای امور جاری شرکت استفاده میشود. که در این صورت یک فعل حرام است . 2‏- چرا کل مانده پس اندازه مناطق در یک محل و حساب تجمیع نشده است . 3‏- با توجه به اینکه در فیش حقوقی عضویت من مدت دو سال را نشان میدهد و مابقی در شهرستان است، تجمیعی که جناب آقای زیارانی از آن صبحت کرده اند . حداقل در مورد بنده صدق نمیکند . با تشکر

پاسخ:این همکارمحترم بایدعلت عدم ارسال مانده صندوق 6%خود را از استان محل خدمت قبلی پی گیری نماید.1‏-دراستان تهران (منطقه تهران) ازپس انداز کارکنان در امورجاری شرکت یامنطقه استفاده نمی شود.2‏-مخابرات ایران در پی اجرای تجمیع و یکپارچه سازی می باشد.3‏-این موضوع ربطی به تجمیع نداردو مانده ذخیره ایشان بایستی از استان ( منطقه مربوطه)به منطقه تهران منتقل شود.

 

15

 

 

 

 


٠٩:١١ - دوشنبه ١٦ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١٠١٥٧٤    /    تعداد نمایش : ٢٠٩٢


کاربر مهمان
1397/07/21 16:24
0
2
جناب مهندس زیارانی چرا فکری برای اعضای شرکت تعاونی گفتار نمی کنید چون تمام املاک این شرکت فروخته شده و هیچ گفتگویی راجع به آن نمی شود چرا؟ لطفاً اطلاع رسانی بکنید نه وعده و نه وعید که مردیم از بس وعده شنیدیم لطفا ی شمه کلی از اول تشکیل تا اختلاس آن اطلاع رسانی کلی مرحمت فرمایید لطفاً لطفاً لطفاً تا زنده هستیم
کاربر مهمان
1397/07/18 14:32
0
1
با سلام بند29 سال وچند ماه سابقه دارم هنوز وامی که به اعضا تعلق میگیرد را نمیدانم چقدر است بالاترین مبلغی که به اینجانب وام داده اند حدود چهار ماه قبل شش ملیون تومان بوده ایا واقعا بعد از سی سال و چند ماه سابقه شش میلیون وام تعلق میگیرد ضمنا این شش میلیون با منت به این جانب داده شد و از زمان درخواست تا زمان پرداخت هفت ماه طول کشید
کاربر مهمان
1397/07/18 8:2
0
3
چرا سود صندوق به اندوحته اضافه نمیشه،وجدا نگهداری میشه ضمنا این چه فعالیت اقتصادیست که سودش در سال کمتر از 2 درصد خوب خیلی از همکاران در بدر دنبال وام 20درصد هستند وام به اونا بدیم در امد صندوق 10 برابر میشه
کاربر مهمان
1397/07/17 15:21
0
3
لطف کنیدکسر6%رامتوقف کنید سرمایه راباسودش به خود کارمندواگذارکنیداین جوری حتما اعضاراضیترند
کاربر مهمان
1397/07/17 10:56
0
3
باسلام لطفا اسامی اعضاء هیات مدیره صندوق وموسسه افق پایتخت را اعلام کنید انشاءاله که مثل هم نیست
کاربر مهمان
1397/07/16 13:23
0
5
اغضا فعلی هیت امنا را کی انتخاب کرده و اعضای فعلی چند سال باید مدیر یت صندوق 6% را بعهده داشته باشند؟ /عباسی
کاربر مهمان
1397/07/16 12:47
0
4
چرا آیینامه صندوق طی سالیان متمادی تغییر پیدا نکرده این آیین نامه را کی تصویب کرده و مورد تایید اعضا قرار گرفته معمولا بعد از مدتی آیین نامه ها با توجه به مقتضیات زمان تغییر نماید ولی ما اعضا نمیدانیم چرا تاکنون ایینامه صندوق به نفع اعضا تغییر نکرده است/محمدی
کاربر مهمان
1397/07/16 11:42
0
5
باسلام لطفا وام تعاون به همکاران پرداخت کنید وسود حاصله از 6 درصد را بحساب همکاران واریز کنید باتشکر
کاربر مهمان
1397/07/16 11:7
2
5
اکثر پرسنل می خواهند از صندوق 6درصد خارج شوند.ولی چون فقط از کل مبلغ سرمایه موجودی نصف آن را به آنان می دهند منصرف می شوند.نوعی اجبار به ماندن می کنند!!!
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دسته‌بندی اخبار داخلی

دسته بندی مطالب

اشتراک در خبرنامه پیام آنلاین

با عضویت در خبرنامه پیام آنلاین از آخرین مطالب بلاگ و رویدادهای مهم دنیا با خبر شوید