چاپ        ارسال به دوست

اولین جلسه گارگاه آموزشی مهارت های زندگی (مهارت جرات مندی) در اداره کل فناوری اطلاعات برگزار شد

فرشته بهرامی - اولین کارگاه آموزشی با محوریت موضوع پیاده سازی مهارت های  زندگی (مهارت جرات مندی) در روز دوشنبه هفدهم اردیبهشت ماه با حضور مهندس چنگائی ،آل آقا ، روسای اداراه ها و کارشناسان مسئول اداره کل فناوری اطلاعات در ساختمان شاهد برگزار شد.

به گزارش پیام تهران آنلاین وبه نقل از رابط خبری اداره کل فناوری اطلاعات،در این کارگاه آموزشی دکتر حاجی کرم به تشریح مهارت های زندگی از جمله مهارت جرات مندی و ضرورت آن در زندگی افراد ، روش های مقابله و خنثی کردن تاکتیک های دیگران برای تحت تاثیر قراردادن افراد،احترام به حقوق دیگران ،ایجاد تعادل بین حقوق خود و دیگران،چگونگی مهارت جرات مندی در سازمان وزندگی شخصی و غیره پرداخت.

همچنین در این راستا، مهندس چنگائی اولین مدیرکل پیشرو در خصوص راه اندازی کارگاه آموزشی در سطح مدیران درخصوص علل واهمیت تشکیل این کارگاه ها در سازمان بیان کرد که کارآیی و اثربخشی سازمانه  با کارآیی و اثربخشی نیروی انسانی آنها وابستگی مستقیمی دارد.

وی افزود: نیروی انسانی برای ارایه رفتار مطلوب در راستای اهداف سازمان، باید هم انگیزه داشته باشد و هم درست برانگیخته شود و این امر تحقق نمی‌یابد مگر ازطریق هدایت رفتار آن ها به سوی تحصیل اهداف ‌سازمانی و استفاده‌ بهنگام از آنها ، رضایت شغلی، علاقه و وفاداری به سازمان و سلامت روان کارکنان منوط به ایجاد محیطی است که مدیران ‌متولی و مسئول ‌آن هستند.

مدیرکل فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه آنچه که در راستای توسعه منابع انسانی اهمیت دارد،  بهبود منابع انسانی است گفت: این امر تنها با آموزش های فنی و تخصصی حاصل نمی‌شود، بلکه از طرق مختلف باید به توسعة آن پرداخت. بنابراین در مدیریت منابع‌انسانی سازمان ها، این موضوع بایستی مورد توجه قرار گیرد که با توجه به اهمیت ویژه منابع انسانی در سازمان باید برنامه‌ریزی درجهت ، تأمین و اعتلای سطح توانائی‌های نیروی انسانی ازطریق شیوه‌های نوین علمی مدیریت منابع انسانی انجام گیرد. امیداست که این کارگاه های آموزشی به صورت گسترده در سطح سازمان اجرا شود.

 


١٣:٥٧ - دوشنبه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ٩٩٥٦١    /    تعداد نمایش : ٨٥٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دسته‌بندی اخبار داخلی

دسته بندی مطالب

اشتراک در خبرنامه پیام آنلاین

با عضویت در خبرنامه پیام آنلاین از آخرین مطالب بلاگ و رویدادهای مهم دنیا با خبر شوید