چاپ        ارسال به دوست

هشدارهای انتظامی (6) و پایانی_ بخش دوم

در تداوم تعاملات نیروی انتظامی با مخابرات منطقه تهران،بر آن شدیم تا با مشارکت و همراهی دفتر روابط عمومی مخابرات منطقه تهران و معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ( فاتب) در راستای برقراری نظم و امنیت اجتماعی همه روزه هشدار های انتظامی در حوزه های اجتماعی را از نظر شما مخاطبان بگذرانیم.


همکاران گرامی همچنین می توانندبه منظور کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت اینترنتی مهارت های پلیسی به آدرس: www.police.ir و کانال مجازی با آی دی maharat_police@ و کانال تلگرامی پلیس پایتخت به آدرس : policetehran@  مراجعه کنند.

 

 

توصیه های آموزشی برای موتور سیکلت سواران


*آسیب وارده به سر و گردن: عامل اصلی مرگ و یا معلولیت در بین موتورسواران است، استفاده از کلاه ایمنی ساده ترین و کم هزینه ترین شیوه ایمن ماندن است، کلاه ایمنی پوشش و لایه محافظ برای جلوگیری از آسیب های شدید مغزی، انتخاب کلاه استاندارد؛ ضامن ایمنی و آسایش، کلاه ایمنی باید استاندارد بود ه و متناسب با آب و هوا و رطوبت منطقه مورد استفاده گردد، رنگ کلاه ایمنی در پیشگیری از تصادفات اثرگذار است، دیده شوید و ایمن بمانید.

*سالانه بیش از 50 هزار نفر بر اثر سوانح موتور سواری دچار جراحت جدی یا معلولیت دایم می شوند، ترمز و تغییر سرعت ناگهانی روی سطوح لغزنده مسیر سبب برهم خوردن تعادل موتور سیکلت می شود.

*راندن موتور سیکلت در پیاده رو خطرناک و ممنوع است.

* هنگام استفاده از موتور سیکلت کلاه ایمنی، محافظ چشم، زانوبند، آرنج بند و لباس های ضخیم و مناسب را فراموش نکنید.

*از سوار کردن نفرات اضافه روی موتور سیکلت بپرهیزید. سوار کردن نفرات اضافه باعث به هم خوردن تعادل موتور سیکلت می گردد.

*دیده شوید و ایمن بمانید، در هنگام موتور سواری، از نوارهای شبرنگ ( بازتابنده نور) بر روی لباس و موتور سیکلت استفاه نمایید.


*راکبین موتور سیکلت مانند بقیه رانندگان مکلف به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی هستند.


* سطح تماس اندک موتور سیکلت، موجب ا فزایش احتمال وقوع سوانح رانندگی است.


*قبل از حرکت از سلامت چراغ راهنما و چراغ ترمز مطمئن شوید.


*از لابه لای وسایل نقلیه عبور نکنید، تغییر مسیر ناگهانی سایر رانندگان خطر جدی برای موتور سواران است، جابجایی هوای ناشی از عبور دیگر وسایل نقلیه موجب برهم خوردن تعادل موتور سیکلت می شود، در جاده حتی المقدور از موتور سیکلت استفاده نکنیم.


*صاحبان موتور سیکلت مانند سایر وسایط نقلیه مکلف به تهیه بیمه نامه معتبر می باشند، بیمه یک ضرورت است.


*در هنگام حوادث استفاده از هر دو ترمز بیشترین تاثیر را دارد.


*از خوردن و آشامیدن و صحبت کردن با تلفن همراه هنگام موتورسواری جدا خودداری کنید.


*حمل بار نامتعارف با موتور سیکلت حادثه آفرین است.


*حرکات نمایشی در معابر عمومی ایجاد خطر می کند، فاصله خود را با خودروهای در حال توقف حفظ کنید، برخورد موتورسوارن با درب باز خودروها یکی از شایع ترین عوامل صدمه رسیدن به موتور سواران است.


*ماده 164 آیین نامه راهنمایی و رانندگی:رانندگان و سرنشینان هر نوع موتور سیکلت و دوچرخه موتور دار باید به کلاه ایمنی مجهز باشند، عبور موتور سیکلت و دوچرخه سوار از پیاده رو، بازار و نقاط پر تردد ممنوع است.


*حداقل فاصله مجاز با خودروی جلو 2 ثانیه باشد.


*برای سبقت های مجاز از حرکت دست خود استفاده نمایید.


*تردد موتور سیکلت در خطوط ویژه اتوبوسرانی ممنوع می باشد.

 

پیام تهران آنلاین: دفتر روابط عمومی مخابرات منطقه تهران در راستای "مسئولیت های اجتماعی " در تعامل دوسویه با نهاد های موثّر در تشویق اذهان و افکار عمومی در توجه بیش از پیش به رعایت هنجار های اجتماعی،فرهنگی و پرهیز از ناهنجاری ها در مدتی کوتاه با همکاری معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ( فاتب) پیام ها ی انتظامی،اجتماعی و فرهنگی را در "هشدار های انتظامی" از نگاه پر مهر شما خوانندگان و بازدیدکنندگان نشریه الکترونیکی پیام تهران آنلاین گذراند.امید برآن است ضمن مفید واقع شدن برای شما همکاران وشهروندان، این گونه همکاری ها میان نها دها و سازمان ها برای رسیدن به یک جامعه آرمانی مستمر و تداوم نیز داشته باشد. شما عزیزان می توانید به آرشیو "هشدار های انتظامی" در باکس آموزش و مشاوره درسمت راست از پایین باکس چهارم و درسمت چپ با کلیک بر بنر مسئولیت درمسیر توسعه اجتماعی را دسترسی داشته باشید.با تشکر از همراهی شما بزرگواران.

14

 


١٢:٤٣ - شنبه ٩ دی ١٣٩٦    /    عدد : ٩٧٧٠٥    /    تعداد نمایش : ٨٤٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دسته‌بندی اخبار داخلی

دسته بندی مطالب

اشتراک در خبرنامه پیام آنلاین

با عضویت در خبرنامه پیام آنلاین از آخرین مطالب بلاگ و رویدادهای مهم دنیا با خبر شوید