چاپ        ارسال به دوست

هشدارهای انتظامی (14)

در تداوم تعاملات نیروی انتظامی با مخابرات منطقه تهران،بر آن شدیم تا با مشارکت و همراهی دفتر روابط عمومی مخابرات منطقه تهران و معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ( فاتب) در راستای برقراری نظم و امنیت اجتماعی همه روزه هشدار های انتظامی در حوزه های اجتماعی را از نظر شما مخاطبان بگذرانیم.

 

چگونه مي‌توان عناصر واقعي پليس را از مأمور قلابي تشخيص داد؟


1- مأموران قلابي در جريان بازرسي، جلب و دستگيري از ارايه حكم قضايي خودداري نموده، در حالي كه مأمورين واقعي حكم مأموريت يا بازرسي و جلب را به افراد ذي نفع ارايه مي دهند.


2- كارت شناسايي پرسنل نيروي انتظامي فقط معرفي كننده استخدام افراد در نيروي انتظامي مي‌باشد نه نشانه حكم مأموريت لذا از مأمورين بخواهيد حتماً حكم مأموريت خود را نشان دهند.


3- مأمورين قلابي تلاش دارند اسلحه، بي سيم و يا دستبند خود را به رخ بكشند و افراد را بترسانند در حالي كه مأمورين واقعي نيازي به چنين تظاهري ندارند. بسيار معقول و منطقي و بدون افراط و تفريط از تجهيزات مذكور استفاده مي كنند.


4- مأمورين قلابي، تلاش دارند تا در سريعترين زمان ممكن اقدامات خود را انجام داده و از محل دور شوند. به همين دليل دستپاچگي و سراسيمگي در اعمالشان مشهود است در حالي كه مأمورين واقعي به دقت در كار، بيش از سرعت اهميت مي دهند. به همين دليل با آرامش خاطر به كار مي پردازند.


5- مأمورين قلابي برخلاف ژست ظاهري، در هر صحنه‌اي به كرات مرتكب قانون شكني مي شوند. درحالي كه مأمورين واقعي مجري قانون هستند و آن را محترم مـي شمارنـد و اجـازه قـانون‌ شكني را به خـود و ديگـران نمي دهند.


6- مأمورين قلابي براي اينكه قدرت عكس‌العمل را از طرف مقابل سلب نمايند، تلاش مي‌كنند با ايجاد جو رواني و خشونت، قدرت تصميم‌گيري طرف مقابل را دشوار نمايند.


7- مأمورين قلابي از ارايه كارت شناسايي خودداري كرده يا كارت نامعلومي را چند لحظه جلوي چشم طرف مقابل مي‌گيرند و فرصت ملاحظه دقيق را نمي دهند.

14


٠٨:٣٢ - يکشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٩٥٣٣٣    /    تعداد نمایش : ٩٨٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پربیننده ترین مطالب

دسته‌بندی اخبار داخلی

دسته بندی مطالب

اشتراک در خبرنامه پیام آنلاین

با عضویت در خبرنامه پیام آنلاین از آخرین مطالب بلاگ و رویدادهای مهم دنیا با خبر شوید