چاپ        ارسال به دوست

هکر کلاهبردار اینستاگرامی به دام قانون افتاد

 

رئیس پلیس فتا استان البرز از دستگیری فردی که با هک صفحه اینستاگرام افراد اقدام به ارسال لینک جعلی فیشینگ برای دوستان آن ها کرده و ازاین طریق اطلاعات حساب بانکی آن ها را به سرقت می برد و حسابشان را خالی می کرد خبر داد.

محمد اقبالی، رئیس پلیس فتا استان البرز در گفت و گو با خبرنگار فارس در البرز گفت: در پی ارجاع چند فقره پرونده به پلیس فتا استان مبنی بر هک حساب کاربری اینستاگرام و ارسال لینک جعلی فیشینگ برای فالورهای کاربران و کلاهبرداری از این طریق، موضوع در دستورکار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان البرز افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد حساب کاربری شاکی مورد دسترسی غیرمجاز قرار گرفته و از جانب او لینک جعلی فیشینگ برای فالورها ارسال و موجب برداشت وجه از حساب و ایجاد شکایات متعددی در سراسر کشور برای وی شده است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه کلاهبرداران مبالغ کلاهبرداری شده را به حساب های متعددی واریز کرده بودند شناسایی آن ها با انجام اقدامات پلیسی گسترده میسر شد که با دعوت از صاحب حساب نامبرده اعلام کرد که کارت خود را در اختیار برادر کوچک خود قرار داده و از موضوع بی اطلاع است.

رئیس پلیس فتا استان البرز تصریح کرد: متهم با انجام اقدامات پلیسی ماموران در یکی از روستاهای حاشیه استان شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد. وی در ابتدا منکر هرگونه کلاهبرداری بود اما پس از مواجهه با مدارک و مستندات، چاره ای جز اعتراف نداشت و به سرقت اطلاعات حساب افراد اقرار کرد.

اقبالی اظهار کرد: متهم پس از سرقت اطلاعات حساب افراد، آن ها را در اختیار یکی از دوستان مجازی خود قرار می داد و او نیز پس از پولشویی و انتقال متعدد وجوه به حساب های مختلف سهم وی را برایش ارسال می کرد.

وی خاطرنشان کرد: در بررسی های تکمیلی مشخص شد متهم یک هزار و 283 حساب کاربری اینستاگرام شهروندان را هک و 6 لینک جعلی فیشینگ نیز طراحی کرده است. تلاش برای شناسایی و دستگیری همدست متهم ادامه دارد.

 


٠٨:٢٥ - چهارشنبه ٨ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ١٠٥٥٣٤    /    تعداد نمایش : ٣٧٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دسته‌بندی اخبار داخلی

دسته بندی مطالب

اشتراک در خبرنامه پیام آنلاین

با عضویت در خبرنامه پیام آنلاین از آخرین مطالب بلاگ و رویدادهای مهم دنیا با خبر شوید