چاپ        ارسال به دوست

رییس اداره رفاه تشریح کرد: استفاده از اماکن رفاهی، وام و تسهیلات، بیمه و درمان کارکنان مخابرات منطقه تهران

نشریه پیام تهران آنلاین در راستای رسالت مهم خود که همانا ارتباطات درون سازمانی و تعامل بین مدیران و همکاران است و به منظور اطلاع بیشتر همکاران ازخدمات و برنامه های اداره رفاه در سال جاری ،گفتگویی با اصغر رسولی رییس اداره رفاه اداره کل منابع انسانی مخابرات منطقه تهران انجام داده است که از نظرتان می گذرد.

 

-

اداره رفاه چه خدماتی را برای استفاده از اماکن رفاهی کارکنان انجام داده است؟


ما دارای سه نوع اماکن رفاهی برای ارایه خدمات به همکاران عزیزمان داریم که هر کارمند در سال یکبار می تواند از این اماکن که شامل، اماکن کیش، ویلاهای شمال و استفاده از اماکن رفاهی مشهد اصطلاحاً سوییت استفاده کند.
در استفاده کارکنان از این امکان 15 درصد هزینه توسط کارکنان بصورت کسر از حقوق و حدود85درصد هزینه نیز توسط کارفرما (مخابرات منطقه تهران) برای کارمند پرداخت می شود. بطور مثال هر نفر برای اسکان در اماکن رفاهی شمال 69 هزار و 900 تومان برای هر شب هزینه دارد، که این هزینه برای خانواده اصلی کارمندان، شامل همسر، فرزندان و پدر و مادر، پدر و مادر همسراست .


کارمندانی که در سال یکبار از هر کدام از اماکن رفاهی ما استفاده کنند دیگر امکان استفاده سوپسیدی با هزینه کم حتی اگر این امکان خالی هم باشند امکان پذیر نمی باشد. زیرا این اماکن که مربوط به صندوق 6 درصد کارکنان است و کارفرما (مخابرات) آن را برای کارمندان خود اجاره می کند و کارفرما تنها یکبار در سال هزینه سوپسیدی را برای کارمند پرداخت می کند.
البته ما برای استفاده بیشتر بویژه زمانی که این اماکن خالی هستند با هزینه کمتر از هزینه اصلی به نرخ آزاد را پیشنهاد داده ایم که در صورت موافقت این امکان برای کارمندان برای استفاده از این امکان بیش از یکبار نیز فراهم خواهد شد و این طرح موجب افزایش سود و درآمد برای صندوق 6 درصد نیز می شود.
از روزی که بنده مسئولیت اداره رفاه را بر عهده گرفتم پس از بررسی ها مشاهده کردم 78 نفر در سطح مخابرات منطقه تهران حتی یکبار هم از اماکن رفاهی استفاده نکرده بودند که ما سعی کردیم به این افراد تماس بگیریم و استفاده از اماکن را برای آنان در اولویت قرار دهیم و حتی برخی از همکاران را که هزینه سفر را نیز نداشتند بر ای استفاده ازاین اماکن به آنان وام و تسهیلات دادیم .


البته به افرادی که بیماری های خاص و صعب العلاج در بین خانواده دارند به صورت خاص می توانند درخواست بدهند در سال بیش از یکبار نیز می توانند ازاین اماکن استفاده کنند.
به منظور استفاده و خدمات بیشتر به همکاران، همکارانی که علاقمند به استفاده از امان کیش دارند خدمات ویژه ای اداره رفاه برای این عزیزان در نظر گرفته است این افراد می توانند در ابتدا امکان رفاهی را با هماهنگی اداره رفاه رزرو نمایند، بعداز هماهنگی و اعزام با هواپیما، پس از برگشت می توانند با ارائه بلیط هواپیما مبلغ دو میلیون تومان بعنوان وام دریافت کنند.

 


-در خصوص بیمه تکمیلی ودرمان چه خدماتی به همکاران ارائه شده است؟


درسال 96 با پیگیری های خوبی که مخابرات تهران باری بیمه تکمیلی ارائه کرد و قرارداد با بیمه دانا خدمات بهتری به همکاران ارائه می شود.
در سنوات گذشته بیمه تکمیلی کارکنان دارای فرانشیز (حق بیمه گری) و سقف برای استفاده و درمان داشت ولی اکنون این فرانشیز و سقف مبلغ برای درمان بیماستان ها برداشته شد و بصورت فول درمان انجام می شود.

در این بیمه سقف ندارد بطور مثال اگر فردی یک عمل جراحی را اگر حتی در سال چند بار در سال فردی انجام دهد و یا ممکن است این عمل در بیمارستان های مختلف هزینه های متفاوت داشته باشد بیمه تمام هزینه ها را پرداخت می کند. که این موجب رضایت همکاران شده است. در گذشته  قبل از بیمه دانا بعلت وجود فرانشیز  وتفاوت در  هزینه  دریافت های  خدمات بیمارستان ها گاها مبالغ کسر هزینه از کارمند بسیار هزینه بالایی  حتی برای برخی همکاران تا بیش از 100 میلیون هم می رسید  که خوشبختانه از95/11/1 کلیه این هزینه ها حذف شد و کارمندان از بیمه تکمیلی فول بهره مند می شوند.


البته در دندانپزشکی هنوز طبق روال گذشته دارای سقف درمان است. که تلاش داریم پیشنهادهای مناسب برای مخابرات ایران در این زمینه ارائه دهیم.
یکی از اقدامات خوب که در اداره رفاه انجام می شود ارائه وام از تبصره 1 برای افراد دارای بیماری های خاص و صعب العلاج است که تا 2 میلیون تومان با دستور مدیریت مخابرات بصورت بلاعوض به این کارکنان براساس گزارش اداره کل منابع انسانی داده می شود.

یکی دیگر از خدمات در جهت کمک به افراد خاص و نیازمند و بیماراست استفاده از صندوق حامی است که توسط 2500 همکار شاغل وبازنشسته شکل گرفته است، که هر ماه مبلغی از حقوق این افراد کسر و به این حساب واریز می شود و ماهانه حدود 9 میلیون تومان به این حساب واریز می شود و در حال حاضر 170 میلیون تومان سرمایه دارد.
براساس گزارش ها برای کمک به کارمندانی که خود یا خانواده شان درگیر بیماری هایی هستند تا سقف 2 میلیون تومان وام بلاعوض می دهیم که این کمک که با کمک خود همکاران تهیه می شود کاهش آلامی برای همکار یا خانواده های آنان  می باشد.دربخش خدمات، وام و تسهیلات چگونه عمل کرده اید ؟

ما در بخش تسهیلات با هماهنگی با بانک رسالت تا 10 میلیون تومان وام با بهره پایین برای همه کارکنان در نظر گرفته ایم و در تسهیلات صندوق نیز از 4 میلیون تا 7 میلیون همکاران ما بصورت سهمیه بندی ومعرفی ادارات می توانند از وام تعاون استفاده کنند. در تلاش هستیم از بانک های دیگر نیز در صورت امکان برای همکاران وام تهیه کنیم.

در بخش خدمات رفاهی و فروشگاهی اعتباری چه اقدامات هایی انجام شده است؟


ما برای کمک و افزایش قدرت خرید همکاران ارائه خدمات فروشگاهی و اعتباری را گسترش داده ایم.
شرکت فرش شاهکار مشهد، فروشگاه حامی، شرکت مادایران و محصولات ال جی و سامسونگ هماهنگی ها و توافقاتی انجام شده است که همکاران می توانند اکنون استفاده کنند.
همچنین با توجه به نزدیک بودن ایام سال جدید برای خرید اقساطی مبل و خرید پوشاک همکاران برنامه هایی در دست بررسی و هماهنگی داریم که پس از نهایی شدن به همکاران اعلام خواهیم کرد.

 


١١:٢٤ - شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦    /    عدد : ٩٧٩٢٨    /    تعداد نمایش : ٢٧٨٢


کاربر مهمان
1396/10/29 20:23
0
2
لطفا در مورد شرایط استفاده از باغ کن توصیح دهید .مثل سابق هزینه به اقساط کم میشه؟؟؟
کاربر مهمان
1396/10/29 20:21
0
3
تکلیف بازنشسته ها چی میشه .حالا که حقوقمون کم شده و توانایی خرید کمتری داریم .برای فروش کالاهای اقساطی برنامه ای داشته باشید .سپاس
کاربر مهمان
1396/10/27 14:50
0
2
منظور از بیماران صعب العلاج کدام بیماریهاست؟؟؟؟
کاربر مهمان
1396/10/27 13:51
0
1
موفق باشید./طاهری
کاربر مهمان
1396/10/27 13:50
0
3
آیا وام بانک رسالت به بازنشستگان هم تعلق می‌گیرد.من خانه خریده ام به ۱۰میلیون نیاز دار م تا سند بزنم م.تلفن 09365349934
کاربر مهمان
1396/10/27 12:11
0
0
اخه یه کارمند فقط سالی یک بار از امکان استفاده کنه قبلا فقط شمال و مشهد اینطور بود حالا اطراف تهران هم جزوش اومده چرا
کاربر مهمان
1396/10/27 12:9
0
1
لطفا در خصوص هزینه های مشاور روان درمانی هم اعلام نظر کنید بیمه دانا می گوید جزو تعهدات ما نیست با اینکه اول گفتند دستورد پزشک باشد قابل پرداخت است حالا دستور پزشک اوردیم باز هم پرداخت نمی کنند
کاربر مهمان
1396/10/27 9:25
0
0
آیا اگر همکار در یک سالی میتواند و مایل است و یا ضرورت دارد خانواده خود را برای بار دوم به سفر ببرد بهتر نیست شرایط را برای او فراهم کنیم تا اینکه اماکن مثلا در زمستان خالی نباشد؟
کاربر مهمان
1396/10/26 15:20
0
1
با سلام . دوست عزیز منزل بنده در مجاور پارک است و تا کنون برای صرف چای از محیط پارک استفاده نکرده ام . اما کسانی هستند که هر هفته برای صرف غذا و استراحت از محیط پارک استفاده میکنند.حال در مورد 78 نفری که از امکانات رفاهی استفاده نکرده اند از خودشان سوال کنید . حتما دلیل موجهی دارندو نیازی به دلسوزی شما نیست. در ثانی در متن مصاحبه شمافرمودید در سال یک مرتبه امکان استفاده است . بهتر است بفرمایید هر 12 ماه . امیدوارم متوجه تفاوت این دو جمله شده باشید . ثالثا برای ارائه رفاه برای همکاران بهتر است شما با ادارات رفاهی سازمانهای دیگر هم ارتباط داشته باشید . مثلا همراه اول که هم خانواده ماست . البته اگر مایل بودید میتوانید از شرکتهای درست و حسابی مثل هواپیمایی - شرکت نفت - سازمان شهرداری و و و هم اطلاعات بگیرید .
کاربر مهمان
1396/10/26 11:0
0
1
باسلام وخسته نباشید فرموده بودید سالی یکبار فقط ازاماکن کیش وشمال ومشهد می شود استفاده کرد! ما امسال از اماکن یک شهر دیگر که خیلی هم کثیف و بد بود یک شب استفاده کردیم بخاطر همین قضیه حالا می گویند از اماکن فوق در سال جاری نمی توانی استفاده نمایی تکلیف چیست حرف همکارا یا حرف رئیس اداره رفاه ؟؟؟؟که فقط نظرشان همین سه جا می باشد لطفا جوابگو باشید
کاربر مهمان
1396/10/26 9:45
1
2
بجایی که سالی 2 بار همکاران را بفرستند مشهد مقدس سالی یکبار کردید من اگر رئیس اداره رفا بودم در تمامی شهرستانها با هتلهای 4 ستاره با تخفیف 40 درصد قرارداد میبستم و تمامی هزینه را از خود کارمند کم میکردم بدون هیچ هزینه از اداره
کاربر مهمان
1396/10/26 9:3
1
2
رسالت اصلی مخابرات ، راه اندازی، توسعه ، بهره برداری و نگهداری از شبکه مخابراتی است. تمام خدمات ارایه شده توسط عزیزان اداره رفاه، با استفاده از ظرفیت های خارج از شرکت ، قابل ارایه است. برای استفاده از این خدمات کافیست یک معرفی نامه به آژانس های مسافرتی برای مسافرت های سالیانه، معرفی نامه به بانک چهت وام و بیمه های تکمیلی معتبر و .. ارسال گردد. محل تامین بودچه هم از سود صندوق تامین گردد. از همکاران اداره ی رفاه هم در سایر قسمت های شرکت استفاده ی مطلوب برد
کاربر مهمان
1396/10/26 8:56
0
1
ایشان میگه هر کارمند سالی یکبار استفاده می کند الان 8سال است شمال نرفتم و سهمیه ندادند
کاربر مهمان
1396/10/26 7:50
0
1
چرا دروغ میگید 5/27 سال سابقه تو مخابرات دارم فقط 2بار به مشهد رفتم 33406010کاشکی یه تلفن میدادید تماس میگرفتم هیچ شمال و کیش و...استفاده نکردم
کاربر مهمان
1396/10/25 17:25
0
1
چرا در قراردادها باشركتهايي كه اقساطي است بازنشسته ها را در نظر نميگيريد
کاربر مهمان
1396/10/25 14:13
0
1
با سلام . عنوان کردید که به همکارانی که تاحالا استفاده نکردند تماس گرفتید . من هم استفاده نکردم ولی کسی تماس نگرفته با بنده . در سالهای پیش 2 باری درخواست دادم که موافقت نکردند. و من هم دیگه قیدشو زدم ...
کاربر مهمان
1396/10/25 10:54
0
1
باسلام خدمت خوانندگان عزیز 1-مظلومتر، قانع تر،باشرافت تر و نجیب تر از کارکنان مخابرات در هیچ سازمان دولتی یا خصوصی نخاهید یافت. 2-آیا این درست است که اماکن رفاهی حتی اگر خالی هم باشد کسی که دقیقا کمتراز 12 ماه پیش استفاده کرده را نخواهیم فرستاد؟ 3- آیا اگرکسی عید سال قبل از اماکن استفاده کرده حتما باید عید سال بعد برود ونمی تواند زمستان برود؟ 4- آیا وقتی ما انگشت خود را به سمت کسی یا کسانی می گیریم باید فراموش کنیم که سه انگشت دیگر به سمت خودمان است؟ 5 - آیا اگر همکار در یک سالی میتواند و مایل است و یا ضرورت دارد خانواده خود را برای بار دوم به سفر ببرد بهتر نیست شرایط را برای او فراهم کنیم تا اینکه اماکن مثلا در زمستان خالی نباشد؟ 6- آیا بخاطر اقلیتی که به سفر نمی روند باید اکثریتی که به سفر می روند را منع و تنبیه کرد؟ و....مرا بخاطر اطاله کلام ببخشد. دلسوز
کاربر مهمان
1396/10/25 10:28
1
1
چرا زمانی که امکانات هست ولی متقاضی نیست به کسی که تقاضی دارددوباره استفاده کند ندهیم وبگذاریم سوخت شود چرا صندق اماکن رفاهی را خوب بلداست محاسبه بکندوسوبسیت انراحساب کند ولی حقهای دیگر ازصندوق که شامل سهامداران میشود وهست بلدنیست محاسبه کند.وو
کاربر مهمان
1396/10/25 10:18
0
1
با تشکر از زحمات مسوءلین رفاه جهت قرار داد بدون فرانشیز با بیمه دانا خواهشمند است نسبت به اطلاع رسانی و نماینده جوابگو با شماره اختصاصی برای سهولت در کار انجام شود واینکه درمناطق دور افتاده مثل مارلیک هیچ امکاناتی در نظر گرفته نشده اگر باشد مایی سپاس گزاری میشود ..هیبت اله دادگر
کاربر مهمان
1396/10/25 9:24
2
1
با سلام و احترام اینجانب حدود 2 سال است از مناطق دیگر به منطقه تهران انتقال یافته ام . بعد از مدت 28 سال سابقه کار با عنایت خداوند و لطف واحد رفاه به مشهد مشرف شده و از بهترین امکانات رفاهی استفاده نمودم . میخواهم از این طریق از جناب آقای رسولی و مجموعه مربوطه که باعث مساعدت های بی شائبه رفاهی درحق بنده و همکاران را فراهم نموده اند ، تشکر نمایم . لذا تقدیر از مشارالیه باعث ایجاد انگیزه بیشتر ایشان ، و زدن استارت تحرک بشتر سایر مدیران خواهد شد . همکار شما - از مرکز بعثت منطقه پنج کریم حقی اشرف آبادی
کاربر مهمان
1396/10/24 11:35
0
2
مسول محترم اداره رفاه با سلام چرا مسولین منطقه ویا مراکز استفاده از اماکن راهر 4سال یک بار نه سالی یک مرتبه این اجحاف و بی انصافی را کی پاسخگو است آیا میشه جبران بشود با تشکر 09336163988
کاربر مهمان
1396/10/24 11:14
0
4
اینجانب به دلیل بیماری خاص همسرم و هزینه های بسیار سنگین درمان از قرار داد با بیمه دانا و شرایط مناسب فعلی از مدیریت محترم اداره رفاه کمال تشکر را دارم و امیدوارم با بیمه دانا و با شرایط فعلی تمدید قرارداد گردد . با تشکر از همکاران و مدیریت محترم اداره رفاه . برومند .
کاربر مهمان
1396/10/24 10:15
0
4
با سلام و عرض خسته نباشید به جناب آقای زیارانی مدیریت محترم نیروی انسانی و همکاران خوب اداره رفاه ، از اینکه در یک سال گذشته دغدغه ما را برای هزینه های سنگین بیمارستانی برطرف نمودید از شما تشکر میکنم / پدرام
کاربر مهمان
1396/10/24 8:43
1
6
چرا وام ازدواج و سهام ترجیحی به ما استخدامی های سال 92 تعلق نمیگیره، چه فرقی بین ما وجود ما هم مثل همکاران رسمی برای این شرکت زحمت میکشیم چه بسا بیشتر
کاربر مهمان
1396/10/23 20:10
1
3
با سلام اگر اینطور باشد پس ماکه چند سالی است مشهد نرفته ایم میتوانیم به زیارت برویم /همکار بازنشسته دارای بیمار خاص
کاربر مهمان
1396/10/23 14:44
0
2
با سلام نسبت پرداخت وام ازدواج فر زندان / مبلغ وام نحوه پرداخت توزیع بدید
کاربر مهمان
1396/10/23 13:25
2
4
با سلام.فرموده اید کسانی که در خانواده بیماری صعب العلاج دارند سالی دو نوبت می توانند استفاده کنند.خدمتتان عرض می کنم .دو سالی یکبار هم بدهید راضی هستیم.در ضمن پیشنهاد می گردد کسانی که در سال استفاده نکرده اند مبلغ ریالی انرا به آنها بدهید تا مساواتی با کسانی که استفاده کرده اند برقرار شود./همکار دارای بیمار صعب العلاج
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دسته‌بندی اخبار داخلی

دسته بندی مطالب

اشتراک در خبرنامه پیام آنلاین

با عضویت در خبرنامه پیام آنلاین از آخرین مطالب بلاگ و رویدادهای مهم دنیا با خبر شوید