چاپ        ارسال به دوست

در هنگام آشپزی نيز ورزش كنيم

 

94/19

اداره تربیت بدنی درصدد آن است که مقالاتی را درخصوص ارتقاء سطح دانش کارکنان در زمینه های ورزشی ،تغذیه ، و .......... و سایر موارد مفید گردآوری نماید و نسبت به درج مقالاتی این چنینی اقدام نماید .

موقع آشپزی ورزش کنید!

خیلی‌ها ، مخصوصا خیلی از خانم‌های خانه‌دار ، از فراوانی کار منزل و فقدان وقت کافی برای ورزش می ‌نالند.اما ورزش‌ها ، در حال طبخ غذا می‌تواند این بهانه را از آنها بگیرد .

 

این هفت حرکت ورزشی را می‌توانید در حین درست کردن شام یا کمی قبل از آن انجام بدهید تا هم خستگی از تن‌ تان بیرون برود ، هم قدمی به سوی تناسب ‌اندام و سلامت خودتان برداشته باشید ...

 

بالا بردن بازو :

روی صندلی بنشینید و دستان خود را باز کرده و در دو طرف شانه‌هایتان بالاببرید ، به صورتی که کف دستان به سمت جلو باشد . سپس در طی 5 ثانیه دستان خود را به بالای سر ببرید و سعی کنید در امتداد گوش‌هایتان قرار گیرد و به جلو یا عقب منحرف نشود . 5 ثانیه در این حالت نگه‌دارید و بعد در مدت 5 ثانیه آن را به حالت اول برگردانید . 5 بار این حرکت را تکرار کنید .

 

 کشش ناحیه پشت :

روی یک صندلی بنشینید . کف پاهای خود را به صورت صاف روی زمین قرار دهید . دستان خود را درناحیه جلوی زانوی پای راست به صورت قلاب درآورید . به سمت جلویی زانوی راست تا جایی‌که می‌توانید خم شوید . 3 ثانیه در هنگام خم شدن و 3 ثانیه در هنگام برگشتن به حالت اول وقت بگذارید و این کار را با هر طرف، 4 بار تکرار کنید .

 

 حرکت دایره‌ای پا :

در حالی‌که نشسته‌اید ، پای راست خود را روی پای چپ قرار دهید و در طی زمان 4 ثانیه‌ای، پای خود را به سمت راست بیاورید و با آن دایره‌ای را در فضا ترسیم کنید و این حرکت را برای هر پا 9 بار تکرار کنید .

 

 بلندکردن پا :

 روی صندلی بنشینید ، در حالی‌که کف پایتان روی زمین به صورت صاف قرار گرفته است . یک پای خود را در مدت 5 ثانیه از مفصل زانو باز کنید و بالا بیاورید ، به صورتی که آن پا به صورت موازی با زمین قرار بگیرد . 5 ثانیه در این وضعیت نگه‌دارید . با پای دیگر هم تکرار کنید . در مجموع 9 بار این حرکت را انجام دهید .

 

بالا بردن پاشنه:

این حرکت برای تقویت عضلات پشت ساق پا و پیشگیری یا کاهش شدت واریس ، مفید است . در حالی‌که پاهای شما 10 سانتی‌متر از هم فاصله دارند ، پشت صندلی بایستید . دست چپ شما روی پشتی صندلی و دست راست‌تان روی ناحیه لگن‌تان باشد . در طی 2 ثانیه روی انگشتان پای خود بلند شوید و طی 2 ثانیه به سر جای اول خود بازگردید . این حرکت را 9 بار تکرار کنید .

 

   تغییر وضعیت :

پشت صندلی بایستید و دست‌هایتان را بالای دسته صندلی بگذارید . به آرامی حرکت نشستن را انجام دهید و ناحیه لگن خود را تا جایی پایین بیاورید که زانوهای شما از انگشتان پایتان جلوتر نرود . 2 ثانیه در این وضعیت بمانید و سپس در مدت 2 ثانیه شروع به بلند شدن کنید.سعی کنید پاشنه پایتان به صورت صاف روی زمین قرار بگیرد . این کار را 7 بار تکرار کنید .

 

 بالا بردن زانوها :

طوری بایستید که صندلی در کنار یکی از دستان شما قرار گیرد . ابتدا دست چپ خود را روی قسمت بالای دسته صندلی قرار دهید . کمر خود را صاف نگه‌ دارید و پای خود را از ناحیه زانو به آرامی تا جایی که می‌توانید بالا بیاورید و سپس به آرامی آن را پایین بیاورید . در تمام مدت این حرکت سعی کنید کمر خود را صاف و بدون خمیدگی نگه‌ دارید . این حرکت را 5 بار تکرار کنید .  

 

·         منتظر نظرات ، پیشنهادات و انتقادات شما هستیم .

·         گردآوری اداره تربیت بدنی و تفریحات سالم

 

 


٠٨:٢٩ - دوشنبه ٢٧ مهر ١٣٩٤    /    عدد : ٧٧٥١٦    /    تعداد نمایش : ١٤١٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دسته‌بندی اخبار داخلی

دسته بندی مطالب

اشتراک در خبرنامه پیام آنلاین

با عضویت در خبرنامه پیام آنلاین از آخرین مطالب بلاگ و رویدادهای مهم دنیا با خبر شوید