چاپ        ارسال به دوست

تصاویری بسیار زیبا از جنگل‌ بامبو در ژاپن

تصاویری بسیار زیبا از جنگل‌ بامبو در ژاپن
جنگل بامبو در شهر کیوتو ژاپن یکی از زیباترین مناطق جهان است. به خصوص اینکه جنگل‌های بامبو به ندرت در مناطق دیگر جهان یافت می‌شود. گیاه بامبو در پای کوه‌ها می‌روید و در ژاپن این گیاه به شکلی ویژه در منطقه‌ای به نام «کیوتو» می‌روید. میان رویش گیاه بامبو در منطقه کیوتو به حدی است که در این منطقه جنگلی انبوه را به وجود آورده است. شرایط مناسب و آب و هوایی موجب شده تا گیاه بامبو در این منطقه به خوبی رشد کند و تبدیل به درخت‌هایی به طول 10 متر شود. جالب این است که تنها یک سال کافی است تا با کاشت گیاه بامبو در این منطقه این گیاه تبدیل به درختی 10 متری شود و پس از یک سال و توقف رشد طولی آن رشد عرضی خود را آغاز کند.  به همین دلیل شاهد تشکیل جنگلی از درختان بامبو در منطقه کیوتو هستیم، جنگلی که مشابه آن کمتر در دیگر مناطق جهان مشاهده شده یا اصلا مشاهده نشده است. اما درباره شهر کیوتو باید گفت که این شهر یکی از زیباترین نقاط و مناطق جهان است که در جنوب جزیره هونشو قرار دارد. این شهر دارای 1,466,163 نفر جمعیت و از سه جهت شمال، غرب و شرق به کوه محدود می‌شود. تصاویری زیبا از این جنگل را در زیر مشاهده می‌کنید.
ارسال " رحمت الله مداح


٠٨:٠٨ - سه شنبه ١٢ اسفند ١٣٩٣    /    عدد : ٧٠٠٢٤    /    تعداد نمایش : ٣٠٩٣


کاربر مهمان
1393/12/13 8:5
0
1
باید ژاپنی ها مواظب باشند ایرانیهای به ساز و بفروش ، آنجا نروند اگر بروند سریع از جنگل خشک کرده و ویلا می سازند و می فروشند ؟!!!!
کاربر مهمان
1393/12/12 14:49
0
1
ربان قاصراست ازشکرت ای خدای بزرگ با این همه قدرت آفرینش .مشکل ما اینست که اگربه دل طبیعت مراجعه کنیم کمتر دچار کبروغرور می شویم . یک برنامه کوهنوردی مخابرات البرز بود که مخابرات کمک کوچکی می کرد و ما می توانستیم به طبیعت مراجعه کنیم و از دغدغه های زندگی رها شویم که آن هم از ما گرفتند جای تاسف است.
کاربر مهمان
1393/12/12 9:11
1
0
رحمت خدا برشما باد آقای مداح خدا خیرت دهد اگر امکانش بود اخبارورزشی را زیادترکنید/عباس
کاربر مهمان
1393/12/12 8:28
0
1
slm merc vaghanzibast
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دسته‌بندی اخبار داخلی

دسته بندی مطالب

اشتراک در خبرنامه پیام آنلاین

با عضویت در خبرنامه پیام آنلاین از آخرین مطالب بلاگ و رویدادهای مهم دنیا با خبر شوید