دوشنبه ٣٠ دی ١٣٩٨ |
در بهار آزادی / جای شهدا خالی / فرا رسیدن ایام مبارک دهه فجر و طلوع خورشید استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی بر همگان مبارک باد.
 


  چاپ        ارسال به دوست

مقاله ای در خصوص حمایت از کالاهای ایرانی

 

به گفته کارشناسان، رویکرد اصلی کشور، اقتصاد و معیشت مردم است و همه باید تلاش کنند و برای تولید ملی راهبرد ارایه دهند، برای رشد اقتصاد ملی و رسیدن به پیشرفت همه جانبه ، راهی جز مصرف کالای داخلی نداریم، از این رو با حمایت از تولیدکنندگان داخلی و کالای ایرانی چرخه اقتصاد بیش از گذشته بر مدار پیشرفت قرار گیرد.

 

در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی بر اصلاح الگوی مصرف و ترویج مصرف کالاهای داخلی همراه با برنامه ریزی برای ارتقاء کیفیت و رقابت پذیری در تولید تاکید شده است که در دستور کار قرار دادن این مهم می تواند اقتصاد را بیمه کند.

یکی از مهم ترین زمینه های حمایت از خرید کالای ایرانی، فرهنگ سازی و آموزش است و در کنار این ها موارد توجه به خودباوری امری اجتناب ناپذیر می باشد. 

جامعه ایرانی ثابت کرده که در هر جایی که به خودباوری رسیده بزرگترین موانع را کنار می زند و گام های بلندی را در جهت پیشرفت کشور بر می دارد پس خرید کالای ایرانی می تواند به مثابه پادزهری در برابر آسیب ها و آفت های مختلف باشد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت : خرید کالای ایرانی موجب افزایش ارزش افزوده ، رشد اقتصادی و در نتیجه باعث رفاه بیشتر جامعه ایرانی می شود.

علی اصغر جمعه ای افزود : مردم با خرید کالای ایرانی میزان ارزش افزوده کشور را افزایش می دهند و با افزایش ارزش افزوده، اقتصاد کشور توسعه پیدا می کند و همچنین با این رشد، اشتغال بیشتری برای جوانان به وجود می آید.

وی ادامه داد : مصرف و خرید کالای ایرانی فقط به عید نوروز اختصاص ندارد و این مهم باید به عنوان یک فرهنگ درست در جامعه رواج پیدا کند تا مردم در تمام فصل های سال کالای ایرانی خریداری کنند.
جمعه ای تصریح کرد : فرهنگ غلط بهتر بودن کالای خارجی از کالای داخلی در بین مردم نهادینه شده است و در برخی از موارد کالای ایرانی به خارج از کشور صادر می شود و همان کالا با نماد خارجی وارد می شود و مردم آن کالا را خریداری می کنند در صورتی که همان کالا در ایران با نماد ایرانی به فروش نمی رسد.
رییس اتاق بازرگانی سمنان بیان داشت : رسانه ها، امامان جمعه، مسوولان آموزش و پرورش و کسانی که دارای تریبون هستند باید این فرهنگ غلط را اصلاح و خرید کالای ایرانی را به عنوان یک افتخار و عِرق ملی برای مردم فرهنگ سازی کنند.
جمعه ای اضافه کرد : از سوی دیگر تولیدکنندگان وظیفه دارند تا بهترین و باکیفیت ترین محصولات را تولید کنند و در اختیار مردم قرار دهند و هم اکنون نیز کالاهایی مانند پوشاک، شیرینی، کفش چرم و کیف و شکلات، از بهترین کیفیت برخورددار است.
رییس اتاق بازرگانی استان سمنان خاطرنشان کرد : برخی می گویند کالای ایرانی قیمت بالایی دارد، اما باید به این نکته توجه کرد که نباید کیفیت را فدای قیمت کرد.
وی ادامه داد : دستگاه های دولتی نیز باید خود را مقید به مصرف و خرید کالای ایرانی کنند زیرا خرید ملزومات اداری، لباس و مواد خوارکی ایرانی می تواند گامی به سمت افزایش خرید کالای ایرانی و فرهنگ سازی باشد.
جمعه ای گفت : دولتمردان در این راه باید زمینه را برای تولید کالای با کیفیت اما با هزینه کمتر فراهم کنند تا تولیدکنندگان بتوانند محصولات خود را با هزینه مناسبی به فروش برسانند.
رییس اتاق بازرگانی ادامه داد : همچنین باید نظارت بر کیفیت کالا به صورت مستمر انجام شود ، اما باید توجه شود نظارت به معنی مچ‌گیری نیست، بلکه نظارت با هدف هدایت‌گری و اصلاح‌گری تولیدکنندگان انجام گیرد.
وی با بیان این که برای اعتماد سازی در بین مردم برای خرید کالای ایرانی باید به کیفیت محصولات توجه داشت، تصریح کرد: اگر کیفیت کالای تولیدی ایران افزایش یاید، مردم با فرهنگ ایران به یقین خرید کالای ساخت داخل را خریداری خواهند کرد.
در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال بیش از سه هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی استان سمنان پرداخت شد.
از سوی رهبر معظم انقلاب، 1397 سال حمایت از کالای ایرانی اعلام شد.
در استان سمنان یک هزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی فعالیت دارد که باید برای مصرف تولیدات آنها در داخل استان برنامه ریزی اصولی اتخاذ کرد.
6026/7339

 

15

 


٠٧:٢٢ - دوشنبه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ٩٩٤٨٢    /    تعداد نمایش : ٥٩٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
 
بازديدکنندگان امروز : 10347     |    کل بازديدکنندگان :  93271398    |    بازديدکنندگان آنلاين :  6