چاپ        ارسال به دوست

افتتاح سامانه متمرکز خدمات مخابرات جنوب شرق استان تهران با حضور وزیر ارتباطات

 

سامانه جامع و متمرکز خدمات مخابراتی (۱۱۸) و توسعه پورت های VDSL پرسرعت با هدف ارتقاء سرعت و پهنای باند شبکه دیتا در ۱۴۴۰ نقطه مربوط به شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران، با حضور وزیر ارتباطات، مهندس سیدمجید صدری، مدیرعامل شرکت مخابرات و جمعی از مسئولین و مدیران استانی و نمایندگان مجلس، امروز شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ در شهرستان قرچک افتتاح شد.


به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، در این مراسم که با هدف بررسی وضعیت ارتباطاتی و افتتاح پروژه های مخابراتی برگزار شد، مهندس جهرمی با اشاره به اهمیت افتتاح پروژه VDSL گفت: با اجرا و افتتاح پروژه های VDSL در ۱۴۴۰ نقطه مناطق قرچک، ورامین و پیشوا، توسعه پورت های VDSL شهری و روستایی انجام شده و شهروندان در این مناطق می توانند از افزایش ظرفیت و ارتقای قابل ملاحظه سرعت و پهنای باند شبکه دیتا با فناوری VDSL بهره مند شوند.

مهندس جهرمی اظهار داشت: VDSL نسل جدید اینترنت است که با راه‌اندازی آن، سرعت فعلی اینترنت ۴ برابر می‌شود.

وزیر ارتباطات در مراسم افتتاح سامانه متمرکز خدمات مخابراتی جنوب شرق استان تهران که در شهرستان قرچک برگزار شد، ادامه داد: سامانه متمرکز مخابراتی از دیگر اقدامات مهم شرکت مخابرات است که با متمرکز سازی، ارائه خدمات در منطقه جنوب شرق تهران بهبود قابل توجهی پیدا می کند.

وی با تقدیر از مهندس صدری مدیرعامل مخابرات ، هیات مدیره و سهامداران عمده این شرکت افزود: اجرای سیستم کنترل هزینه ها و توجه به معیشت کارکنان از خدمات مهم و ارزشمند مدیران شرکت مخابرات ایران است.

مهندس جهرمی با تقدیر از وحدت رویه ایجاد شده در شرکت مخابرات ایران گفت: با چابک سازی صورت گرفته، ساختار متمرکزی شکل گرفته و این اتفاقات، در بهبود شرایط بازنشسته‌ها و کارکنان شرکت مخابرات موثر است، چر ا که رفع دغدغه های معیشتی کارکنان از مهم ترین اولویت های شرکت مخابرات و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح سامانه متمرکز مخابراتی جنوب شرق تهران افزود: در شهرستان قرچک همه روستاها به پروژه اینترنت فیبر نوری و VDSL متصل شدند و در دو شهرستان دیگر نیز عملیات اجرایی در حال تکمیل نهایی بوده و هدفگذاری ما این است که تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار این منطقه تا پایان سال، از دسترسی کامل به شبکه ملی اطلاعات بهره مند شوند.

مهندس آذری جهرمی بیان کرد: در حوزه ارتباطات بیش از ۸۰ درصد خرید و اقدامات در وزارت ارتباطات بومی‌شده است و اکثر تجهیزات تولید ایران و بومی هستند.

دکتر نقوی نماینده مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اهمیت ارتباطات به عنوان پیشران توسعه افزود: تمامی مناطق شهری و روستایی قرچک از خدمات تلفن ثابت، اینترنت پرسرعت و خدمات اپراتورهای مختلف تلفن همراه برخوردار است، به نحوی که این شهرستان با ۶۳ هزار مشترک مخابرات یکی از شهرستان های پیشرو در حوزه ارتباطات می باشد.

خطیبی، فرماندار قرچک در این مراسم گفت:‌ مرکز خدمات مخابراتی در سال های گذشته به صورت متمرکز در تهران مستقر بود و شهروندان شهرستان های جنوب شرق تهران ( ورامین، قرچک، پیشوا و پاکدشت) در زمان تماس گرفتن با سامانه ۱۱۸ به مرکز تهران متصل می‌شدند که این کار در برخی موارد مشکلاتی را در ارائه شماره موردنظر به همراه داشت.

وی افزود: به منظور خدمت‌رسانی بهتر به مردم شهرستان‌های پاکدشت، قرچک، ورامین و پیشوا سامانه جامع متمرکز مخابراتی با استفاده از ۴۸ نیرو و ۲۴ میز پاسخگویی افتتاح شد و در خدمت مردم قرار گرفت.

 اخبار مرتبط

آیین افتتاح پروژه‌های مخابراتی و سامانه متمرکز خدمات مخابرات جنوب شرق استان تهران در شهرستان قرچک با حضور محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیران ارشد شرکت مخابرات ایران و منطقه تهران صبح شنبه 19 مرداد ماه برگزار شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیرارتباطات در آیین افتتاح پروژه های مخابراتی قرچک با اشاره به اینکه تمایل زندگی در اطراف شهر تهران افزایش‌یافته است، گفت: وزارت ارتباطات برای توسعه ارتباطات در شهرستان‌های پرند، بهارستان، شهریار، اسلامشهر و دیگر شهرهای استان تهران برنامه ویژه‌ای در حال اجرا دارد.
وی افزود: برای پروژه‌های ارتباطی شهرهای ورامین، قرچک و پیشوا در یک سال گذشته ۴۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است که پروژه‌های آن امروز به بهره‌برداری می‌رسد.
آذری جهرمی با اشاره به اینکه صد در صد روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان قرچک به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند، گفت: تا پایان سال جاری تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار دشت ورامین به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند.
وی به چالش‌های ارزی و مشکلات اقتصادی کشور برای شرکت‌های مخابرات و اپراتورهای تلفن همراه اشاره کرد و افزود: چالش‌های ارزی باعث شده که هزینه‌های این شرکت‌ها ۳ تا ۴ برابر شود اما درآمدهای آنان که به ریال است به‌نوعی ثابت مانده است اما در این بحران ارزی شاهد افزایش تعرفه‌های ارتباطات نبودیم.
وزیر ارتباطات تصریح کرد: سیاست ما این است که هزینه ارتباطات در سبد خانوار بیش از دو و نیم درصد نباشد و افزایش هزینه‌ها به‌گونه‌ای مدیریت شود.
وی از طراحی و اجرای ۱۰ برنامه برای صرفه‌جویی و افزایش بهره‌وری در این بخش خبر داد و افزود: با اجرای این برنامه‌ها بخش ارتباطات فشار و ریاضت را تحمل کرد تا فشار هزینه‌ها و بحران ارزی به مردم منتقل نشود.
آذری جهرمی تصریح کرد: با همکاری اپراتورهای موبایل با یکدیگر یک سایت به‌جای ۳ سایت همراه نصب شد و از هزینه‌های تبلیغاتی ۸۰۰ میلیارد تومانی این اپراتورها نیز کاسته شد چراکه بهترین تبلیغ خدمات مناسب و ارزان‌قیمت است.
وی رومینگ را یکی دیگر از برنامه‌های صرفه‌جویی حوزه ارتباطات عنوان کرد و افزود: دولت نیز با هزینه هزار میلیارد تومانی مابه‌التفاوت نرخ سرمایه‌گذاری در این حوزه را به عهده گرفت.
شایان ذکر است وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پروژه‌های ارتباطی شهرستان‌های قرچک، پیشوا و ورامین را با بیش از 393 هزار میلیون ریال اعتبار افتتاح کرد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی، صبح امروز باهدف بررسی و ارتقا ارتباطات در شهرستان‌های قرچک، پیشوا و ورامین به جنوب شرق استان تهران سفر کرد.

در این سفر آذری جهرمی وزیر ارتباطات پروژه‌های ارتباطی این سه شهرستان با مجموع بیش از 393 هزار میلیون ریال اعتبار را افتتاح کرد. راه‌اندازی سامانه متمرکز خدمات مخابراتی جنوب شرق استان تهران، توسعه 7970 پورت اینترنت پرسرعت ADSL و ACCESS شهری، 6336 پورت روستایی و توسعه 384 پورت VDSL شهری و 1056 پورت روستایی ازجمله پروژه‌هایی است که توسط شرکت مخابرات ایران آماده افتتاح‌شده است.


احداث مجموعاً 112 سایت 2G، 3G، 4G، LTE و TD LTE در شهرستان‌های قرچک، پیشوا و ورامین توسط اپراتورهای همراه اول و ایرانسل و همچنین برقراری رومینگ همراه اول و ایرانسل در کلیه روستاهای دارای پوشش استان در قالب طرح خدمات عمومی اجباری روستایی (USO) ازجمله پروژه‌هایی است که امروز با سفر یک‌ روزه محمدجواد آذری جهرمی به جنوب شرق استان تهران افتتاح شد.

عکس: غلامرضا خلیفه / علیرضا ترابی

 

 


١٢:١٧ - شنبه ١٩ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١٠٤٩٢٤    /    تعداد نمایش : ٦٥١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دسته‌بندی اخبار داخلی

دسته بندی مطالب

اشتراک در خبرنامه پیام آنلاین

با عضویت در خبرنامه پیام آنلاین از آخرین مطالب بلاگ و رویدادهای مهم دنیا با خبر شوید