پنج شنبه ٢٤ آبان ١٣٩٧ |
در بهار آزادی / جای شهدا خالی / فرا رسیدن ایام مبارک دهه فجر و طلوع خورشید استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی بر همگان مبارک باد.
 


  چاپ        ارسال به دوست

حرکات مخصوص آب درمانی ( بخش دوم )

حرکات مخصوص آب درمانی ( بخش دوم )

 

                      حرکات مخصوص آب درمانی ( بخش دوم  )                                            96/11

 تقویت

1-   پا دوچرخه یک پایی

دیوار استخر را نگه دارید و روی یک پا بایستید . پای مورد نظر را خم و صاف کنید . عمل دوچرخه زدن را انجام دهید . جهت را برعکس کنید و تکرار کنید .


2-     به عقب کشیدن عضلات پشت پا

بایستید در حالیکه پشت به دیوار استخر هستید ، دیوار را نگه دارید و لگن پای مورد نظر را تا 90 درجه خم کنید . در حالیکه خم بودن لگن را حفظ می کنید ، زانو را اف و خم کنید .


3-   دور و نزدیک کردن پا

با فاصله به اندازه طول اندام فوقانی کنار دیوار استخرایستاده و لبه دیوار را بگیرید ، به آرامی پای راست را صاف و از کنار بدن بالا بیاورید . به وضعیت اولیه یعنی خط وسط بدن باز گردید .


4-   خم کردن مفصل لگن

در حالیکه پاها کنار یکدیگر است و یک پهلو بطرف دیوار استخر قرار دارد . به دست نزدیک به دیوار تکیه دهید . به آرامی پای مخالف را صاف کرده و در جلوی بدن بالا بیاورید . خم کردن فقط از ناحیه ران باشد . زانوی حمایت کننده باید خم باشد .


5-   به عقب کشیدن پشت پاها

بایستید در حالیکه پشت به دیوار استخر هستید . دیوار استخر را نگه دارید و لگن پای پای مورد نظر را تا 90 درجه خم کنید .


6-   خم و باز کردن مقاومتی زانو

روی مچ پای مورد نظر ، مقاومتی قرار دهید . بایستید در حالیکه زانوی مورد نظر روی پارالل است . خودتان را روی بار عقبی نگه دارید . زانوی مورد نظر را خم و صاف کنید.7-   باز کردن مفصل لگن

بایستید در حالیکه پاها کنار یکدیگر است و یک پهلو بطرف دیوار استخر قرار دارید ، با دست نزدیک دیوار را بگیرید . با سفت کردن باسن به آرامی پای مخالف را صاف و به طرف عقب فشار دهید . تنه را صاف نگه دارید و سر طرف جلو باشد . زانوی پای حمایت کننده باید کمی خم باشد . حال به وضعیت اولیه باز گردید.تهیه و تنظیم : اداره تربیت بدنی و تفریحات سالم

15


١٣:٢٩ - شنبه ٣١ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٩٤١١٣    /    تعداد نمایش : ١١٥٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
 
بازديدکنندگان امروز : 1554     |    کل بازديدکنندگان :  88931157    |    بازديدکنندگان آنلاين :  6