چاپ        ارسال به دوست

اولین همایش تجلیل از فرزندان شهدای مخابرات منطقه تهران برگزار شد

 

 

 

 

اولین همایش تجلیل از فرزندان شهدای مخابرات منطقه تهران با حضور مدیر مخابرات منطقه تهران،سخنگوی شرکت مخابرات ایران، معاون شبکه، مدیرکل دفتر مدیریت منطقه تهران، معاون مالی، تدارکاتی و منابع انسانی، مدیرکل دفتر روابط عمومی، مدیرکل دفتر حراست،،مدیرکل فناوری اطلاعات،مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری و مدیرکل پشتیبانی و راه اندازی شبکه و جمعی از روسای مراکز و ادارات در سالن شادمان برگزار شد.

به گزارش پیام تهران آنلاین در این مراسم که به مناسبت گرامیداشت روز پزشک برگزار شده بود، از تعدادی از فرزندان پزشک شهدای مخابرات تهران ،شهید قندی، شهید فلاح محمدی، شهید عرب سرخی، شهید آل اسحاق ، شهید حق شناس تقدیر شد.

همچنین در این مراسم مهندس عرب هاشمی مدیر مخابرات منطقه تهران طی سخنانی ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مخابرات گفت: خدا را شاکریم که در خدمت شما یادگاران شهدا هستیم و یکی از افتخاراتمان در مخابرات این است که در خدمت 2598 ایثارگر هستیم.

مهندس عرب هاشمی خاطرنشان کرد: یکی از رسالتهای ما گوش سپاری به منویات رهبری که همانا ادامه دادن راه شهدا و آرمانهای آنان است می باشد.
وی گفت : آرامشی که هم اکنون داریم مرهون خون شهدای عزیزمان و ایثار و از خودگذشتگی آنهاست .

مهندس عرب هاشمی در ادامه سخنان خود افزود: پیاده سازی و رواج منش و سیره شهدا و انتقال آن به نسل جدید از وظایف اصلی تک تک ماست.

شایان ذکر است در ادامه مراسم مهندس طاهر بقال رییس کانون فرزندان شهدا به ارائه گزارشی در خصوص عملکرد فعالیتهای کانون فرزندان شهدا  به همراه یک کلیپ تصویری پرداخت.

همچنین در ادامه مراسم حجت الاسلام محسنی مشاور فرهنگی مدیر مخابرات منطقه تهران به سخنرانی پرداخت و خاطر نشان کرد: خون شهید بعد زمان و مکان ندارد.

وی گفت: شهدا با ارزش ترین داشته خود را فدای معشوق که همان پروردگار عالمیان است کرده اند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی با تاکید بر جمله مقام معظم رهبری درخصوص شهید و شهادت گفت: به قول مقام معظم رهبری یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، باید یاد شهدا را همواره زنده نگه داریم.

مشاور فرهنگی مدیر مخابرات تهران تصریح کرد: وظیفه ماست که ارج نهادن بر خانواده های شهدا را سرلوحه کار خودمان قرار دهیم و باید تلاش کنیم این رفتارها از حرف به عمل تبدیل شود.

شایان ذکر است در در ادامه مراسم گروه بین المللی تواشیح ذکر قطعاتی را برای حضار اجرا کردند.

لازم به ذکر است تقدیر از تعدادی از فرزندان شهید سادات تازه ازدواج کرده و همچنین تقدیر از فرزندان شهید دارای مقام و رتبه در رشته های علمی، فرهنگی ، هنری و ورزشی نیز از دیگر برنامه های این همایش بود.

گفتنی است در پایان مراسم نیز فرزند کوچک شهید ابوالفضل کلانتری به بیان خاطراتی از پدر شهید خود پرداخت.

شایان ذکر است که این مراسم با همکاری کانون فرزندان شهدا،بسیج ، امور ایثارگران،انجمن اسلامی ، روابط عمومی، ستاد اقامه نمار برگزار شده است.

در حاشیه مراسم نیز گفتگویی کوتاه با مهندس عرب هاشمی و همچنین مهندس علی بیگی در خصوص فعالیتهای کانون فرزندان انجام دادیم که از تظر می گذرانید:

 

*آقای عرب هاشمی شما از فرزندان شهدا چه انتظاری دارید؟

فرزندان شهدا یادگاران عزیزان ما هستند. عزیزانی که ما همه چیزمان را مدیون خون پدرانشان هستیم، فرزندان شهدا الگوهای عینی برای جامع اداری ما  هستند.
اگر خون شهدا و هدایت مقام معظم رهبری نبود استمرار این خط محال بود، فرزندان شهدا الگوهای عینی هستند که می توانند این مسیر را تداوم بدهند و سیره عملی شهدا را در جامعه فعلی پیاده کنند و نسل حاضر را با سیره عملی شهدا آشنا کنند و مسیر انقلاب و راه امام و مقام معظم رهبری را تداوم بخشند.


*آیا برای ادامه فعالیتهای کانون فرزندان شهدا طرح و برنامه ای دارید؟

بله ، طرح و ایده داریم، من اعتقادم این است که ما باید بذر پیشنهادات را خودمان در بدنه سازمان بیفشانیم من نظام پیشنهادات را مثال می زنم، به عنوان مثال ما می توانیم ایده و طرح و پیشنهادات این کانون را به سمت نظام پیشنهادات ببریم، اینکه پیشنهادات این کانون را دریافت کنیم، آنگاه می توانیم بررسی کنیم که در چه زمینه هایی کانون فرزندان شهدا می تواند ما را بهتر و بیشتریاری کند. همچنین در این فکر هستیم الگویی پیاده کنیم که از این پتانسیل استفاده بهینه ببریم.

 

*آقای علی بیگی چه انتظاری از فرزندان شهدا دارید؟

ما همیشه به خود شهدا و یادگارهای شهدا مدیون هستیم و در واقع توصیه امان هم به این عزیزان این است که از ظرفیت بالایی که پدران شهیدتان ایجاد کردند به نحو مطلوب در مخابرات استفاده شود و با ایجاد همندلی و با هم افزایی که با کارکنان مخابرات ایجاد می شود بتواند در مسیر خدمت به خود خانواده های شهدا شرکت و اهداف شرکت قدم بردارند.
ما علاقمندیم آن چیزی را که به دلیل شهادت پدران شهیدشان از آنها محروم شدیم و آنها را در جمع خودمان نداریم، تک تک این فرزندان شهدا بتوانند راه پدرانشان را به خوبی ادامه دهند و آن خلاء ناشی از نبود پدرانشان را در این مجموعه انشاء ا... پر کنند، با تلاششان با تحصیلاتشان.
واقعا برای من باعث افتخار است که می شنوم فرزند شهیدی به مدارج بالای علمی دست پیدا کرده، پزشک شده، مهندس شده و توانسته گره ای از مشکلات مردم یا شرکت را باز کند.


*آیا برای ادامه فعالیتهای کانون طرح و برنامه ای دارید؟

این را باید خود اعضاء کانون تصمیم بگیرند که در آینده چکار کنند اما آن چیزی که برای ما مهم است حمایت از برنامه های کانون است و با توجه به اینکه می دانم حرکت این عزیزان با اهداف سازمانی، سازگار است قطعا در تدوین برنامه های آینده از نظرات این عزیزان استفاده می کنیم، همینطور که تا به حال نیز همینطور بوده است، ما امسال برنامه ای که تدوین شد با تجمیع نظرات قسمتهای مختلف بود، خوشبختانه از جمله کانون فرزندان شهدا که امروز یکی از آن برنامه ها را شاهد هستیم.

 

 

 

تهیه و تنظیم خبر: سمانه کلانتری

11


١٠:٤٢ - شنبه ٤ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٩٤٩٠٦    /    تعداد نمایش : ٢٣٤٤


کاربر مهمان
1396/06/05 13:1
0
2
شادی روح همه شهدا صلوات..../عسکری.هجرت
کاربر مهمان
1396/06/05 8:34
0
2
به خود ببالید که آن مردان بی ادعا همواره نه به دنبال نان بودند و نه به دنبال نام بودند بلکه مصداق سوره مبارکه الأحزاب آیه ۲۳ مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند و سوره مبارکه آل عمران آیه ۱۶۹ وَلا تَحسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ﴿۱۶۹﴾ (ای پیامبر!) هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگانند! بلکه آنان زنده‌اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند، بودند./مسئول وکارشناسان واحد ارتباط مردمی مخابرات منطقه تهران و حومه (2021)
کاربر مهمان
1396/06/05 7:23
0
3
انشاالله ما هم رهرو راه شهدا باشیم /عباسی
کاربر مهمان
1396/06/04 15:4
1
3
با سلام و خسته نباشید خدمت خانم دربندسری بابت تمامی زحمات و برخورد خیلی خوبی که با همه ی مهمانان داشتند واقعا از صمیم قلب از شما تشکر میکنم روح پدر شهیدتان شاد که همچین دخترهای مهربونی رو به یادگار گذاشتند که واقعا نمونه ی یک انسان واقعی هستند . امیدوارم اجرتون با امام حسین باشه
کاربر مهمان
1396/06/04 13:3
0
7
انشاا... تمامی فرزندان شهدا رهرو پدران شهیدشان باشند.
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دسته‌بندی اخبار داخلی

دسته بندی مطالب

اشتراک در خبرنامه پیام آنلاین

با عضویت در خبرنامه پیام آنلاین از آخرین مطالب بلاگ و رویدادهای مهم دنیا با خبر شوید