چهارشنبه ٠١ آذر ١٣٩٦ |
بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته های رفیع آن، اذان رشادت و شهادت سرداده اند. بسیج میقات پا برهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است.

 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری همایش مدیران و مسئولان حفاظت IT حراست های دستگاه ها و سازمان های استان تهران به میزبانی مخابرات منطقه تهران


سومین همایش تخصصی ، کاربردی مشترک مسئولان حفاظت IT حراست ها و مدیران فناوری اطلاعات به همت شورای برنامه ریزی و هماهنگی حراست دستگاه های استان تهران و به میزبانی دفتر حراست مخابرات منطقه تهران سه شنبه 13 دی ماه 95 در مجموعه فرهنگی ورزشی شهدای مخابرات استان تهران (شادمان ) برگزارشد.

به گزارش پیام تهران آنلاین،در ابتدای این همایش که با تلاوت آیاتی از قرآن کریم وپخش سرود مقدس کشورمان همراه بود، مهندس موسوی مدیرکل دفتر حراست مخابرات منطقه تهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران وشهدای گرانقدر وخانواده های معزز آنان ، به مدیران فناوری اطلاعات و مسئولین حراست و همچنین مسئولان حفاظتIT سازمان های استان تهران خیر مقدم گفت و پس از قرائت پیام مهندس عرب هاشمی مدیریت مخابرات منطقه تهران به این همایش، بر توجه بیش ازپیش صیانت نرم افزاری و سخت افزاری اطلاعات نهاد ها وسازمان هاتاکید کرد.

گفتنی است در این همایش علاوه بر پخش نماهنگ های انقلابی و سخنان مقام معظم رهبری درخصوص اهمیت و توجه مسئولان به فضای مجازی "نظری" رییس حراست کلاستان تهران درسخنانی با بیان اهداف برگزاری این همایش و اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت فضای مجازی بیان داشت: زمانیکه بالاترین مقام ایران اسلامی در جایگاه ولی فقیه نسبت به فرصت هاو تهدیدهای فضای مجازی کارشناسانه اظهار نظر کرده و مسئولان دستگاه های مرتبط با فضای مجازی را به هوشیاری در مقابل اقدام های دشمنان ونقشه های شوم آنان ، فرا می خوانند ، بر ما متخصصان امنیت و حراست، واجب است در کنار کارشناسان فناوری اطلاعات و انفورماتیک ، با هوشمندی ، پرهیز از هرگونه اختلاف و ایجاد چالش های اداری وسازمانی دشمن پسند،در صحنه حضور فعال داشته باشیم.

وی افزود: ضرورت دارد با وجود تفاوت ها و اختلاف نظرها ، همدل باهم درراستای صیانت از اطلاعات نهادها وسازمانهای ایران اسلامی و رعایت امانت داری در صیانت از
هویت و اطلاعات شخصی مردم شهید پرور، جهاد وار و به دوراز هرگونه شعار همت کنیم.

گفتنی است اساتید مدعو دراین همایش در دو بخش مجزا ، به تشریح و تبیین تهدید ها وفرصت های فضای مجازی، توجه به الزامات نرم افزاری و سخت افزاری فناوری اطلاعات،آشنایی با بد افزارها و باج افزارها و پویش وتحلیل نتایج همایش های سالهای گذشته درحیطه امنیت IT ، بیان چالش ها و راهکارهای برقراری امنیت فناوری اطلاعات درسال آینده پرداختند.

شایان ذکر است مشروح پیام مهندس عرب هاشمی خطاب به این همایش به شرح زیر است:

بسمه تعالی

((جوامع انسانی در قرون گذشته تاثیرات چشمگیری از تغییرات فناوری پذیرفته است مخصوصا در سه دهه اخیر که با ادغام فناوری های مخابرات، انفورماتیک، کامپیوتر (رسانه الکترونیکی) این تاثیرات به اوج خود رسیده است. تحول در حوزه ارتباطات با کمک کامپیوتر (سخت افزار و نرم افزار) و ظهور اینترنت علاوه بر جنبه های مثبت تاثیرگذاری در زندگی بشر، مرزهای جغرافیایی را کم رنگ کرده و ارتباطات انسانی و فرهنگی جدیدی را به جوامع تقدیم نموده است.

این پیشرفت ها علیرغم داشتن تسهیلات فراوان باعث ایجاد مشکلاتی برای بشر شده است از جمله می توان به تضعیف روابط عاطفی و انسانی و ناهنجاری های اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی و تهدید امنیت اجتماعی اشاره نمود بعلاوه فضایی برای سوء استفاده افراد بزهکار برای برهم زدن امنیت جامعه از طریق تخریب اطلاعات، ناامن کردن فضای زندگی مردم، گسترش ناهنجاری های اخلاقی بوجود آورده است. که اهداف مختلف سیاسی، اقتصادی، امنیتی، اجتماعی و فرهنگی را از بین نا امن سازی دنبال می کنند.

از این رو استفاده از فناوری ها نیازمند، بومی سازی و اعمال مدیریت آگاهانه و هوشیارانه برای مبارزه با تهدیدات مذکور می باشد از جمله این تهدیدات خطر وابستگی کشور به ساختار نظام جهانی و نفوذپذیر ساختن حاکمیت مستقل کشورهای در حال توسعه و نیازمند فناوری ها می باشد. تهدید این ارزش ها توسط نظام های سلطه نگرانی های امنیتی را نیز بدنبال دارد. وقتی دسترسی به نظام اطلاعاتی تنها با یک رایانه و خط ارتباطی میسر باشد هر تراشه یک تهدید و هر رایانه یکه سلاح قلمداد می شود اگر هوشیار نباشیم و غفلت کنیم.

بخصوص که امروز تهدید ها بصورت جنگ اطلاعاتی و با روش های مختلف از قبیل: کاشتن مین های اطلاعاتی، شناسائی اطلاعاتی، ارسال ویروس، هک کردن، انتشار شایعات، تاسیس پایگاه جاسوسی، پخش اطلاعات کپی شده، استفاده از ترفندهای اطلاعاتی انجام می شود. همچنین خطر بزرگ دیگری در کشورهای وارد کننده فناوری ها وجود دارد که بسیار مهلک تر از حملات تروریست هاست، از جمله قراردادن BACK DOOR در داخل کامپیوتر و سایر تجهیزات ارتباطی که راههای نفوذی برای انتقال اطلاعات سری افراد مهم و تاثیرگذار به مکان ها و شبکه های موردنظرشان می باشد.


یکی دیگر از بحث انگیزترین ویژگی های فناوری های نوین از جمله اینترنت وجود مطالب و تصاویر غیراخلاقی و دسترسی کودکان و نوجوانان به این اطلاعات می باشد که تهدیدی برای سلامت اجتماعی جوامع محسوب می شود. لذا فناوری اطلاعات و ا رتباطات بعنوان مهم ترین دستاور در حال گسترش بشر می تواند هم فرصت و هم تهدید قلمداد شود که می باید از فرصت های آن بنحو احسن استفاده کرد و تهدیدها را عالمانه به فرصت تبدیل کرد از جمله فرام ساختن بستر مناسب برای تبادل و گسترش دانش، ایجاد پایگاه های اطلاعاتی برای ذخیره و پردازش و بازیابی اطلاعات آگاهی بخش و ارتقای سطح آگاهی های عمومی جامعه نسبت به مسائل مذهبی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، بهداشتی، اقتصادی و حقوقی، که بتوان با کمک آنها تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.

باید یادآور شوم که توسعه فناوری ها متاسفانه تهیدهای دیگری مانند ایجاد شکاف دیجیتالی بین کشورهای غنی و فقیر، تهدید حریم خصوصی افراد، بهره گیری از فناوری های ارتباطی پیشرفته در جهت گسترش جرم و جنایت و سوءاستفاده از این فناوری ها در صنایع نظامی و گسترش تهدیدهای نظامی را خطراتی به همراه دارد که ما باید بتوانیم همه این عوامل منفی را با افزایش دانش فناوری و مدیریت هوشیارانه در جهت مقابله با تهدیدات فرصت طلبان خنثی نموده و پاسخگو باشیم تا جامعه ای پیشرفته، سالم، امن، شکوفا، اخلاق مدار براساس الگوی اسلام غزیز داشته باشیم.

خداوند همه ما و شما را در رسیدن به اهداف الهی و وظایف خطیرمان یاری بنماید انشااله. با آرزوی توفیق همگان برای خدمت به کشور عزیز اسلامی ایران والسلام.))

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١٢:٣٤ - دوشنبه ٢٠ دی ١٣٩٥    /    عدد : ٩٠١٣٤    /    تعداد نمایش : ١٥٥٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوند ها
شعار سال محابرات

سایت شهدا

ارتباط با مدیرعامل

مسولیت اجتماعی

مدیریت دانش

نظرسنجی بیمه دانا
 
   
 
.

عکس روز
حضور مدیر مخابرات منطقه تهران در محل جمع آوری کمک های مردمی برای زلزله زدگان کرمانشاه
مهندس عرب هاشمی مدیر مخابرات منطقه تهران به همراه مهندس علی بیگی مدیرکل دفتر مدیریت مخابرات منطقه تهران با حضور در محل جمع آوری کمک های مردمی برای زلزله زدگان کرمانشاه ، از نزدیک در جریان روند فعالیت های انجام گرفته شده قرار گرفت.
 ١٤:١٠ - چهارشنبه ٢٤ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
هفته بسیج تمام شدنی نیست
نام بسیج یادآور خاطره عزیزترین نهاد و بزرگترین مردان تاریخ ما است. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود.» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می دهد.
 ١٥:٥ - سه شنبه ٣٠ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

 ١٤:٤٣ - دوشنبه ٢٩ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٢متن کامل >>

ذوالفقاری :چهار میلیون و پانصد هزار تومان و کمک های غیرنقدی در ساختمان هفت تیر مخابرات منطقه تهران جمع آوری شد
کارکنان دفاتر روابط عمومی، نوسازی و تحول اداری و حقوقی و کسبه محل و شهروندان ،بیش از چهار میلیون و پانصد هزار تومان به همراه کمک های غیرنقدی به زلزله زندگان کرمانشاه کمک کردند.
 ٠٩:٩ - سه شنبه ٣٠ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

گزارش تصویری از بسته بندی و ارسال کمک های مردمی و کارکنان مخابرات به مناطق زلزله زده
زمان پنج شنبه 25 آبان ماه 1396/ سالن شادمان/ حوزه مقاومت بسیج
 ١٧:٢٦ - پنج شنبه ٢٥ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

 
بازديدکنندگان امروز : 19582     |    کل بازديدکنندگان :  78656112    |    بازديدکنندگان آنلاين :  53