چاپ        ارسال به دوست

روايت 800 روز دفاع مقدس در سيما

برنامه «هشت روز، هشت سال» كه شامل روزشمار دوران جنگ است، از هفته دفاع مقدس به مدت 100 روز از شبكه یك سیما روی آنتن می رود.

فاز نخست این برنامه به تهیه كنندگی سعید حامد صابری و كارگردانی بهروز شكوری در 100قسمت پنج دقیقه ای تولید شده است. این برنامه اتفاقات هشت سال دفاع مقدس را به صورت تاریخی و روزانه با استفاده از صدا، عكس، فیلم های آرشیوی، بریده جراید سال های دفاع مقدس و گویندگی سعید توكلی و بهمنی روایت می كند. تولید بخش نخست این برنامه كه فاصله زمانی 31 شهریور تا 9دی را در برمی گیرد حدود چهار سال زمان برده است.

سعید حامد صابری تهیه كننده این برنامه در گفت وگو با ایرنا تاكید كرد: «هشت روز، هشت سال» یادآور وقایع دوران جنگ است و فاز نخست این برنامه 800 روز از این ایام را مرور می كند.

وی در مورد مشكلاتی كه در زمینه گردآوری حوادث دوران جنگ وجود دارد، اظهار داشت: با وجود اقداماتی كه در سپاه و ارتش در زمینه گردآوری وقایع این دوران انجام شده است، بسیاری از اطلاعات گردآوری شده در این برنامه از طریق مطالعه روزنامه های آن زمان جمع آوری شد.

حامد صابری درباره اینكه آیا قصد دارد ساخت این روزشمار را تا بررسی تمام دوران جنگ ادامه دهد، گفت: دوران جنگ بیش از دو هزار و 900 روز به طول انجامیده است، ساخت روزشمار تمامی این ایام كار بسیار سنگینی است كه برنامه ساز را برای ادامه كار با تردید مواجه می كند.

18


دوشنبه ١٧ مهر ١٣٩١    /    عدد : ٢٣٣٢٦    /    تعداد نمایش : ١٧٣٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دسته‌بندی اخبار داخلی

دسته بندی مطالب

اشتراک در خبرنامه پیام آنلاین

با عضویت در خبرنامه پیام آنلاین از آخرین مطالب بلاگ و رویدادهای مهم دنیا با خبر شوید