چاپ        ارسال به دوست

گفت وگو با مربی کشتی نامدار و گمنام مخابراتی

امیرحسین جلالت_ 17 دی چهل و نهمین سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختی بهانه ای شد تا با علیرضا مرادبیگی یکی از همکاران پیمانکاری و بخش خصوصی که با خوش اخلاقی و مرام جوانمردان درسمت جانشین مسئول امور مشترکین مرکز تاریخی و باقدمت مرکز تلفن ملت اداره کل مخابرات منطقه 3 تهران انجام وظیفه می کند با نشریه الکترونیکی پیام تهران آنلاین به گفت و گو بپردازد که آن از نگاه پر مهرتان می گذرد:


از او می خواهم خودرا معرفی کند که با نگاهی مهربان و لبخندی دلنشین همراه با جذبه یک ورزشکار و با لحن بم و گرمش جوابم را می دهد:


متولد 1354 هستم "کشتی آزاد" را در نونهالی درسال 1367 آغازکردم که به دلیل پاره شدن رباط پایم و مشکلات پزشکی در زانو دریکی از مسابقات حرفه ای با دنیای رقابت خداحافظی کرده و در مدیریت و مربیگری تا امروز ادامه فعالیت می دهم. که حاصل 13 سال مربیگری دریافت گواهی مربیگری درجه 1 و ممتاز کشتی آزاد از فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران است.

 

 


این جمله آخر را که می گوید، عشق به این ورزش انسان ساز در چشمانش می درخشد و بیان می کند:


امروز به حمدالله از روی عشق به کشتی در باشگاه کشتی صنایع دفاع در نوبنیاد در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به تربیت علاقه مندان به ورزش باستانی و اول کشور می پردازم. که قبل از آن به مدت سه سال دبیر هیئت کشتی شمیرانات، مسئول انجمن کشتی منطقه 6 شهرداری تهران به مدت دوسال در کارنامه فعالیت مدیریت ورزشیم است.

 

 


نحوه بیان و گفت وگویش نشان از وقار و شخصیتی را می دهد که درکانون گرم خانواده ای که حرمت بزرگتری در آن گرمابخش زندگی است و دردانشگاه که آدمها درآن با فرهنگ های متفاوت برای ورود به جامعه همراه با دانش و تخصص آماده می شوند شکل گرفته است و قبل از اینکه از تحصیلاتش بپرسم می گوید:


 البته درکنار فعالیت شغلی از درس و دانشگاه نیزغافل نشدم. و پس از پایان دوره متوسطه در رشته حسابداری در مقطع کاردانی و سپس در مقطع کارشناسی رشته تربیت بدنی دانشگاه علمی وکاربردی ادامه تحصیل دادم.


نظرش را در مورد جهان پهلوان تختی جویا می شوم با غمی ملموس بیان می کند:

یادم است در زمان نوجوانی که درسالن تمرین کشتی «توفیق جهانبخت» تمرین می کردم بر روی دیوار این سالن این جمله نوشته شده بود که البته در ذهنم برای همیشه ماندگار است که (( بچه ها عمو تختی نمی میرد؛ چراکه جوانمردی نمی میرد.)) و به قول تمام کشتی گیر ها و دوستداران جوانمردی و مردانگی جهان پهلوا تختی، تگ گل باغ پهلوانی است.


او نه برای خودنمایی،نه برای گرفتن عکس سلفی و نه برای مطرح شدن درمیان مردم وجامعه بلکه برای خدا و خلق خدا کار کرد و بعد از فوتش جامعه ما پهلوانی چون تختی را از نو شناختند. سفره داری، دستگیری نیازمندان، مردم داری و مهم تر از همه حرمت ریش سفید را داشتند از خصلت های این پهلوان نامدار کشورمان است.

درمرام کشتی گیران احترام به پیشکسوتان بسیار مورد توجه قرار می گیرد حتی اگر کسی به اندازه یک روز بیشتر در فعالیت های کشتی با تشک کشتی دست و پنجه نرم کرده باشد حکم پیشکسوتی را برای تمامی کشتی گیران دارد. که جا دارد از مربیم آقای حجت الله شکری نیز یادی کنم که زحمت فراوان برایم کشیده است.

 


ناگفته نماند احترام به بزرگتر که متاسفانه امروز در زندگی روزمره ما کمرنگ شده است اما هنوز در مرام کشتی گیران از یاد نرفته است خودم با 41 سال سن یاد ندارم پایم را جلوی پدر ومادرم دراز کرده و یا خدای نکرده درشت گویی کرده باشم حفظ حرمت بزرگتری و احترام به والیدن را نه از روی نصیحت بلکه به عنوان کلید و رمز و راز خوشبختی در زندگی شخصیم به شاگردانم گوشزد می کنم چیزی را که بارها و بارها در زندگی شخصیم لمس کردم و آن خیر و برکتی است که خداوند متعال در فرازو نشیب زندگی به واسطه دعای خیر پدر ومادرم در زندگیم جاری ساخته است.

 

 

 

ازش می خواهم نحوه ورودش به مخابرات را برایم بیان کند:


درمورد نحوه ورودم به مخابرات باید عرض کنم که اواخر سال 1382 بعنوان سرپرست 118 کهریزک و درسال 1386 وارد امور مشترکین مرکز رمضانی منطقه پنج و امروز نزدیک به سه سال در مرکز ملت درکنار سایر همکاران پرتلاش و سخت کوشم انجام وظیفه می کنم.


این مرکز قدیمی با بیش از 130 هزار شماره روزانه به طور متوسط بین سیصد تا چهارصد مراجعه کننده دارد که با توجه به موقعیت بازرگانی و مراکز تجاری و نزدیک به بودن به بازار تهران کاری طاقت فرسا است.


که برای ما همکاران بخش خصوصی به دلیل استرس کاری از جهت نداشتن امنیت شغلی، سختی کار ملموس تر است امیدوارم شرایط به گونه ای رغم بخورد که تمامی همکاران بخش خصومی بدون دغدغه روحی و با اطمینان و امنیت خاطر انجام وظیفه کنند.

امنیت روانی و شغلی ، دیده شدن و نبود تبعیض در استفاده از خدمات رفاهی و باشگاه های ورزشی به مراتب از افزایش حقوق مالی بالاتر است که می تواند تاثیر بسزایی در رفتار حرفه ای سازمانی ، اداری و در کل «مشتری مداری» داشته باشد. امیدمان به خدوامند منان است و از او می خواهم با این شرایط کار فعلی و درآمد هیچ یک از همکاران بخش خصوصی شرمنده زن و فرزند خود نشوند.

 

 

 

همین طور به سخنانش گوش می دادم سوالی به ذهنم از زن و تعداد فرزنداش خطور می کند که ادامه می دهد:

خودم دارای یک دختر به نام نفس هستم که همه زندگیم است که همه سعی و تلاش من و همسرم همانند تمامی پدر و مادران تربیت صحیح و تحویل دادن انسانی وظیفه شناس به جامعه ایران اسلامی است.


 همسرم که خود یک ورزشکار در رشته تکواندو است در غیاب من که به دلیل مشغله کاری، ورزشی و تمرینات کشتی که بارها شده به منزل رفتم و فرزندم در خواب بوده در تربیت «نفسم» کوتاهی مرا جبران می کند که بسیار مایه خرسندیم است که همینجا از همسرم خالصانه تشکر و قدردانی کنم.


درپایان گفت وگویم از آرزویش پرسیدم که پاسخ می دهد:


آرزو می کنم بتوانم روزی تجربه هایم را در زمینه مربیگری و تربیت علاقه مندان به ورزش اول کشور در اختیار مخابرات قرار دهم و چه بسا با تیم کشتی مخابرات در لیگ حرفه ای کشتی کشور نام و برند مخابرات بدرخشد.


مخابرات زیر ساخت های مناسبی دارد که می تواند با اختصاص آن به تمامی کشتی دوستان به ویژه در باشگاه های خود در سه راه ضرابخانه، شادمان و بعثت که از امکانات ورشی مناسبی برخوردار است در راستای توسعه ورزش قهرمانی گامی شایسته بردارد.


با تشکر ازنشریه الکترونیکی پیام تهران آنلاین و دفتر روابط عمومی مخابرات منطقه تهران به خاطر دعوتی که از من برای انجام این گفت وگو کردند.


او را بدرقه می کنم و بسیار به خود می بالم که با یکی از نامداران گمنام دنیای کشتی  هم صحبت شدم و برای او  و تمامی همکارانم آرزوی تندرستی و موفقیت روز افزون را دارم.

 

 

 

عکس_ رضا سلطانی

14

 


١٢:٥٨ - چهارشنبه ٢٢ دی ١٣٩٥    /    عدد : ٩٠١٧٠    /    تعداد نمایش : ٢٥٠٩١


کاربر مهمان
1395/10/25 12:24
0
3
همیشه برقرار و پیروز باشی پهلوون در مدارج بالاتر ببینیمت انشاالله.
کاربر مهمان
1395/10/25 10:45
1
2
هزار ماشالا جهان پهلوان حاج علی آقا مراد بیگی بزرگتر و خوبتر مخابرات استان تهران.
کاربر مهمان
1395/10/25 10:41
0
2
سلام و درود بر تمامی ورزشکاران به ویژه جنابعالی و آرزوی توفیق و سربلندی و انشااله روزی سر مربی تیم ملی
کاربر مهمان
1395/10/25 9:33
0
2
سلام ودرود برآقای مرادبیگی عزیز.امیدوارم در همه عرصه های زندگی پیروز وسربلند باشی آقا ما هرجا میریم از شماتعریف می کنند.تاحالا کسی رو ناراضی از ایشون ندیدیم.پهلون دوست داریم.
کاربر مهمان
1395/10/25 8:44
1
3
رفته امام رضا گوش شو سوراخ کرده شده غلوم امام هشتم علیه السلام درود پهلوان شاد باشید.
کاربر مهمان
1395/10/24 20:29
1
4
با سلام من افتخار اینو داشتم که با حاج علی تو مرکز شهید رمضانی همکار بودم و تو مدت همکاریم باهاشون جز معرفت و مردونگی چیزی ندیدم. به جرات میگم اگه بخوام به بزرگترین ضرر منطقه پنج اشاره کنم ازدست دادن ایشون بوده و دلیلشم مردمداری این بزرگ مرد و صبوریشه. اما باید تبریک بگم به مسئولین محترم منطقه سه که به اعتقاد من بهترین رو جذب کردن. و حضراتی که تو مخابرات دستی بر آتش دارن بدونن اگه امکانات خوب و مناسب ورزشی در اختیار این پهلوان قرار بگیره قابلیتش رو داره که برا مخابرات افتخارآفرینی کنه. حاج علی ازاین که بعد از سه سال جدایی بعنوان همکار هنوزمنو لایق رفاقت با خودت میدونی ازت ممنونم واین جز منش و بزرگواری شما نیست. همیشه جات تو قلب من و همه کساییه که باهاشون همکار بودی. /صادق ثابتی
کاربر مهمان
1395/10/24 14:0
0
3
با عرض سلام حاج اقا مرادبیگی چندین سال همکار نزدیک بنده بودند و الان هم رفاقتمون الحمدالله برقراره و برقرار خواهد بود .در طی این مدت همه مراجعین از ایشان اعلام رضایت داشته و پس از انتقال ایشان همیشه سراغ پهلوان را میگرفتند ایشان به عنوان یک کارمند خوب و منظبط و دلسوز فعال هستند و همیشه با نیت مردانگی برای رضای خدا و پیشرفت اهداف سازمانی فعالیت میکنند .امیدوارم با توحه به همه خصوصیات مثبت ایشان، خارج از نوبت به استخدام مخابرات در بیایند تا کمی از مشکلات زندگیشون حل شه بنده خدمت ایشون ارادت خاص دارم و به این رفاقت به خود میبالم .او کسی است که تغییر موقعیت تغییری در رفتارشون نداشته است و این فاکتور بسیار مهمی است انشالله همیشه سالم و تندرست باشند و سایشون بر سر خانواده شون مستدام باشه انشاالله./کامران نیا
کاربر مهمان
1395/10/23 19:32
0
3
به به چه انسانی بزرگی رو باهاش مصاحبه کردند خدایش فدایشیم ما سلطان ادب و معرفت.
کاربر مهمان
1395/10/23 10:50
1
4
سلام خداقوت همیشه سلامت وموفق وپیروزباشی اینشاله همایی
کاربر مهمان
1395/10/23 10:46
0
3
خدا قوت پهلوان مراد بیگی آخر مرام ومعرفت انشاء اله همیشه برقرار باشی/محمدخانی
کاربر مهمان
1395/10/23 9:16
0
3
سلام حاج علي اقا،باعث افتخارمه كه بعنوان برادر كوچكترت و هم محل و همكلاس و هم نيمكتي از امادگي تا دبيرستان و تا به اين لحظه چيزي بغير از جوانمردي و احترام به پدر و مادر و بزرگتر از شما ياد ندارم.هميشه پاينده باشي زير سايه حق پهلوان. /علي سلطاني
کاربر مهمان
1395/10/23 7:49
0
4
مرحبا پهلوان . مرحبا دلاور .تقوی
کاربر مهمان
1395/10/22 22:35
1
2
فقط پهلون به مولا.پهلون دوست داریم
کاربر مهمان
1395/10/22 19:32
0
4
پهلوون دوست داریم
کاربر مهمان
1395/10/22 19:18
2
4
بقول اقا مراد بیگی: شیر پیرش هم شیره سلامتی همه پهلوونا خصوصا حاج علی خودمون صلوات
کاربر مهمان
1395/10/22 19:11
2
3
اسطوره ادب و مردونگی.بخدا مانندش کم دیدم توی مخابرات. برقرار باشی پهلوون.
کاربر مهمان
1395/10/22 19:7
1
3
مرد نکو نام نمیرد هرگز. حاج علی یکی از مردان نیک روزگار همیشه پاینده باشی پهلوون دشمنات زمین گیر
کاربر مهمان
1395/10/22 16:42
0
5
درود بر پهلون حاج علی اقا مرادبیگی.
کاربر مهمان
1395/10/22 16:41
0
4
سلام اقا مرادبیگی .اقا جون شما برای ما الگو هستی برای شما ما سربازیم فقط برای مردونگیت به مولا یه دونه ای.هرکس حاجی رو نمیشناسه بدونه این پهلون با این اندام ورزشی و قیافه دوستاشتنی اخر مرداست .مخابرات به خودش میباله که چنین شخصی از پرسنلشه.
کاربر مهمان
1395/10/22 16:15
0
5
ماشالا حاج علي پهلوان
کاربر مهمان
1395/10/22 16:0
0
4
mashalla haj ali pahlevan/morteza
کاربر مهمان
1395/10/22 15:41
0
5
سلام وخسته نباشید بر پهلوان امید واریم با توجه به مطالبی که درمورد بخش خصوصی فرمودید از طرف مسئولین ترتیب اثری قرار بدهند موفق پیروز باشید /کریم سلطان محمدی
کاربر مهمان
1395/10/22 15:21
0
6
حاج علی عزیز اسطوره اخلاق و ادب مردانگی
کاربر مهمان
1395/10/22 15:16
0
7
سلام درود بر پهلوان مخابرات برچشم بد لعنت برای سلامتی این پهلوان صفت صلوات /بتیار از کرج
کاربر مهمان
1395/10/22 15:11
0
7
سلام حاج آقا پهلوان از دور روی ماهت را میبوسم لشگری
کاربر مهمان
1395/10/22 15:5
0
10
مرد نیک روزگار حاج علی مردابیگی.اخر مردونگی و معرفت.
کاربر مهمان
1395/10/22 15:5
0
7
با سلام بسیار خرسند گشتم وقتی تصویر دوست و همکار عزیزم را دیدیم از راه دور روی ماهش را میبوسم و به اوسلام وخسته نباشید میگویم وقتی او از منطقه 5 و مرکز رمضانی رفت برای دیدن او به مرکز ملت رفتم و به مسئول امور مشترکین وقت اقای طوسی گفتم از منطقه 5 شیر شکار کردید و خوشا بحالتان و حال میگویم احسنت به این انتخاب که روابط عمومی دست روی خوب شخصی گذاشته تا با او مصاحبه و تقدیر کند چرا که بعد از گذشت 3 سال که این عزیز از مرکز ما رفته (رمضانی ) هنوز هم ارباب رجوع می اید و سراغ او را از ما میگیرد و میگویند سلام مارا به او (پهلوان) برسانیدو بی دلیل نیست این امر مگر نام خوش از خود نهادن در پایان امیدوارم که همواره در زنگی موفق باشد و از خداوند منان میخواهم که هیچ گاه در زنگی شخصی جایی گیر نکند و مطمئن هستم این امر اتفاق نمی افتد چرا که او همواره کار مردم را به بهترین شکل راه می اندزد./کریمی عباس
کاربر مهمان
1395/10/22 14:37
0
5
سلام داش علی دمت گرم انشاء الله خودتو خانوادت همیشه شاد و سر حال باشید نفسم ببوس سعید سالخورده
کاربر مهمان
1395/10/22 14:31
0
6
دوست عزیز همیشه سلامت و عاقبت بخیر باشید سپهوند پیمانکار adsl
کاربر مهمان
1395/10/22 14:26
0
7
خداوند حاج علی را برای ما حفظ کند
کاربر مهمان
1395/10/22 14:17
0
8
حاج علی مراد بیگی از خوبای مخابرات و پهلوانی که اخر معرفته این رو همه میگن.خداییش مخابرات باید بهش افتخار ،اصلا چرا باید چنین شخصی رو رسمیش نکنه که برای خود مخابرات افتخاره.
کاربر مهمان
1395/10/22 13:56
0
6
این آقا توی مخابرات منطقه پنج کار میکرد.قدرشو ندونستند.واقعا حیف شد.همچین آدمایی کم پیدا میشه...
کاربر مهمان
1395/10/22 13:53
0
7
بخدا این مرد یدونست بمولا....حاج علی رخصت
کاربر مهمان
1395/10/22 13:52
0
6
ما سربازتیم حاج علی
کاربر مهمان
1395/10/22 13:52
0
6
سلام بر پهلوان علیرضا مرادبیگی عزیز. امیدوارم همیشه تنتون سالم باشه و برای شما توفیق روزافزون از خداوند متعال خواهانم.رحمانپور
کاربر مهمان
1395/10/22 13:50
0
8
حاج علی آقا مراد بیگی....شیرمنطقه پنج
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دسته‌بندی اخبار داخلی

دسته بندی مطالب

اشتراک در خبرنامه پیام آنلاین

با عضویت در خبرنامه پیام آنلاین از آخرین مطالب بلاگ و رویدادهای مهم دنیا با خبر شوید